Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Suwart
|

Gaz. Rosja proponuje Ukrainie ugodę

34
Podziel się:

Rosja zaproponowała Ukrainie ugodę, w ramach której obie strony miałby zrezygnować z roszczeń finansowych. Chodzi o postępowanie, jakie toczy się przed Sądem Arbitrażowym w Sztokholmie między rosyjskim Gazpromem i ukraińskim Naftohazem.

Do tej pory Ukraina odrzucała propozycje ugody. Miała za sobą decyzją Sądu Arbitrażowego.
Do tej pory Ukraina odrzucała propozycje ugody. Miała za sobą decyzją Sądu Arbitrażowego. (Shutterstock.com, Merkushev Vasiliy/Shutterstock.com)
bEUOBiIB

O propozycji poinformował rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak. Jak dodał, władze Rosji uważają za konieczne uregulowanie sporu sądowego na zasadzie "opcji zerowej", która zakładałby "brak wzajemnych pretensji z punktu widzenia finansów".

Rosja już wcześnie sygnalizowała, że wykona taki ruch.

bEUOBiID

Sąd Arbitrażowy w Sztokholmie nakazał Gazpromowi wypłatę 2,6 mld dolarów na rzecz Naftohazu. Gazprom już w styczniu proponował porozumienie stron i rezygnację ze wzajemnych pretensji, na co strona ukraińska wówczas się nie zgodziła.

We wtorek Naftohaz podał, że poinformował, że dług Gazpromu wzrósł od czasu decyzji sądu i według stanu na czerwiec wynosi 2,817 mld dolarów.

Decyzja Sądu Arbitrażowego jest obecnie jednym z punktów spornych, które utrudniają prowadzenie negocjacji dotyczących tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę po 2019 roku.

Zobacz: Jest decyzja ws. polskiego atomu. Minister energii składa ważną deklarację

bEUOBiIJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUOBiJe
gospodarka
wiadomości
energetyka
KOMENTARZE
(34)
Ruskim
2 lata temu
Świnoujście bokiem wyjdzie.
NIC!
2 lata temu
Jeżeli jest rozprawa to obie strony coś chcą, z reprtażu wynika, że Ukraina domaga sie ponad 2,5 mld $, a ile Rosja chce od Ukrainy - może ktoś wie bo redaktor nie dotarł do takiej wiedzy,bo w innym wypadku napisałby.
iuj-pp[9o
2 lata temu
PO w POLSCE to by już im dawno podarowało i jeszcze dopłaciło
bEUOBiJf
Ja
2 lata temu
Żadnych układów z ruskimi
Ada
2 lata temu
Ukraińcy juzdogolini Polaków najniżej zarabiających. A zaraz przegonią Pozatym maja przyszłość to ogromny kraj 2x większy od polski. Będziemy zagrożeni ie tylko z Rosji a i też z ukrainy
...
Następna strona