Notowania

gospodarka
17.01.2019 20:09

Gazprom przegrał w Sztokholmie. Teraz Kijów odzyskuje gigantyczne pieniądze

Naftogaz zaczął odzyskiwać pieniądze, które decyzją Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie Gazprom musi zapłacić ukraińskiej spółce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Gazprom musi zapłacić 2,56 mld dol/

O zamrożeniu aktywów rosyjskiego giganta poinformował Andriej Kobolew, szef Naftogazu. - Zaczęliśmy otrzymywać pieniądze, dzięki odpisywaniu nadwyżek funduszy, które Gazprom przelewał za tranzyt. Podjęliśmy także kroki prawne w sześciu krajach. W Holandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii odbędą się przesłuchania w sprawie sprzedaży zajętego majątku – powiedział Kobolew w rozmowie z agencją UNIAN.

Prezes UOKiK: postępowanie w sprawie Nord Stream 2 jest precedensowe

Szef Naftogazu dodał, że dotychczas zabezpieczone aktywa przewyższają łączną kwotę długu ustalonego wyrokiem sądu na 2,56 mld dol. Wśród nich sa m.in. akcje Stream Pipeline Company, na które "areszt" nałożyła Holandia.

Andriej Kobolew, szef ukraińskiego Naftogazu poinformował, że udało mu się zabezpieczyć pieniądze rosyjskiego giganta energetycznego na podstawie decyzji Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, gazprom, naftogaz, gaz, arbitraż, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2019

Pepe.xWolna Ukraina -wolna Polska...

17-01-2019

krotkie nozkiodz<yskaja a za rok straca tranzyt. Tranzyt rocznie dawal zarabiac Ukrainie 3 miliardy. Po roku Gazprom odbierze te pieniadze. A natsepne lata to juz … Czytaj całość

17-01-2019

sasw marzeniach

Rozwiń komentarze (154)