Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
01.08.2019 15:23

GDDKiA zapewnia: nie zabraknie pieniędzy na drogi

Finansowanie budowy dróg krajowych jest zapewnione i niezagrożone - informuje GDDKiA w specjalnym komunikacie. Równocześnie drogowcy przypominają, że aktualnie budowane są drogi warte 56 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pieniędzy na drogi ma wystarczyć - przekonują drogowcy (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Publikacja oświadczenia to odpowiedź na artykuł "Dziennika Gazety Prawnej", w którym stwierdzono, że ze względu na oczekiwania finansowane branży budowlanej zabraknie pieniędzy na skończenie inwestycji, z których zeszli wykonawcy – m.in. włoskie Salini.

GDDKiA przekonuje, że sposób prowadzenia przez nią przetargów jest właściwy i jako przykład wskazuje autostradę A18. Pierwszy z nich został odwołany z powodu przekroczenia wartości kosztorysowej przez wszystkie oferty. Drugi zakończył się wyłonieniem wykonawcy, który zgodził się wejść na plac budowy za 49 mln zł mniej, niż wynosiła wartość szacunkowa pierwszego postępowania.

Zbudowany za ponad 1 mld zł odcinek autostrady A1 od stolicy woj. śląskiego do Częstochowy będzie mało funkcjonalny.
Nowy odcinek autostrady A1 nie dla ciężarówek. Na razie

"Na tym przykładzie wyraźnie widać, że podjęta decyzja była słuszna, a w kontekście dbałości o publiczne pieniądze również odpowiedzialna" – przekonuje GDDKiA.

Nowe drogi w Polsce. Kończy się etap budowy autostrad

Równocześnie Dyrekcja zapewnia, że drogi, na które przetargi są lub będą ponownie ogłaszane, mają zapewnione finansowanie. Uzasadnieniem ma być fakt, że wartość wypowiedzianych umów wahała się od 59.9 proc. do 85,5 proc. wartości kosztorysowej.

Z drugiej strony GDDKiA wyjaśnia, że ze względu na fakt, iż wszystkie inwestycje muszą być rozliczone do 31 grudnia 2023 r., nie ma zagrożenia utratą środków z Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje, infrastruktura, drogi, gddkia
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2019

Radito czemu nie pomożecie POLSKIM firmom utrzymać się na rynku, a nie 5zł tańszy makaron schodzi z budowy bo ma to gdzieś oszukując przy tym … Czytaj całość

01-08-2019

PiotrekkkBo u nas w Pl, nie wspiera się, że tak powiem usług lokalnych(ty mi, ja tobie, my innym), tylko szuka sie bog wie gdzie kogos tanszego 3zl, takim … Czytaj całość

01-08-2019

dok]jna zmianaSkoro jest tak dobrze to dlaczego tyle placów budów stoi i zarasta chwastami ???/

Rozwiń komentarze (46)