Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giacomo Conti prosi galerie handlowe o 80 proc. obniżki czynszu. Inaczej sieć może nie przetrwać

6
Podziel się

Bez obniżki czynszu o nawet 80 proc. kolejne sklepy z moda męską Giacomo Conti będą znikały – mówi bez ogródek jeden z właścicieli. Trudną sytuacje pogłębia fakt, że w świecie pracy zdalnej i braku konferencji trudno powiedzieć, kiedy mężczyznom będą potrzebne nowe koszule.

Sklepy są otwarte, ale do wielu klienci praktycznie nie zaglądają. Problem dotyczy m.in. tych sprzedających elegancką mode męską
Sklepy są otwarte, ale do wielu klienci praktycznie nie zaglądają. Problem dotyczy m.in. tych sprzedających elegancką mode męską (Getty Images)
bErBvogR

Nie wszystkie sklepy Giacomo Conti - z modą męską – zostały otwarte 4 maja. Właściciele odstąpili od umów o najem powierzchni w 21 centrach handlowych.

- Decyzję tę podjęliśmy ze względu na diametralnie zmienioną sytuację, w jakiej znalazły się obiekty handlowe oraz z powodu tragicznej sytuacji naszego przedsiębiorstwa, spowodowanej wielotygodniowym zakazem handlu. Pierwszy intensywny tydzień renegocjacji warunków najmu ww. umów już za nami. Bardzo szybko udało się już porozumieć co do nowych warunków najmu 5 salonów, które natychmiast ponownie uruchomiliśmy – powiedział w rozmowie z serwisem "Dla Handlu" Zbigniew Markowski, jeden z właścicieli Giacomo Conti.

bErBvogT

Markowski przyznał, że bez rabatów czynszowych na kilka kolejnych miesięcy siec zwyczajnie sobie nie poradzi. I mowa tu o dużych, bo sięgających nawet 80 proc., obniżkach.

Zobacz także: Niedziele handlowe. "Powinny wrócić na ten i kolejny rok"

- Bardzo doceniamy przy tym tych wynajmujących, którzy przez wiele tygodni wypracowywali i akceptują warunki tzw. Okrągłego Stołu. Z drugiej natomiast rozumiemy, iż każdy najemca stanowi dla centrum handlowego inną wartość dodaną, co przekłada się na konieczność wypracowania indywidualnych warunków - zauważył Zbigniew Markowski.

bErBvogZ

Nie wszyscy wynajmujący zaakceptowali decyzję sieci o rezygnacji z dalszej współpracy. Zdarzają się także przypadki podważania skuteczności odstąpień, czy wręcz grożenia karami za nieotwarcie sklepów.

Ruch w sklepach sieci na początku maja wyniósł nie więcej niż 20 proc. ruchu, jaki był w nich rok temu o tej porze.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErBvohu
KOMENTARZE
(6)
HwH
rok temu
Giacomo Conti to chyba nie jest Polska firma co z tego że zniknie? gdyby Bytlewski, Bytom, Wólczanka itp.były zagrożone to bym się zmartwił.
mama
rok temu
Skamlają jak TVN
Ushs
rok temu
Pewnie kolejne rekiny biznesu jak LPP unikające płacenia podatku w Polsce ale jak się nadążyła okazja do renegocjacji umów najmu to pierwsi z łapą. Pomoc od państwa powinny dostać firmy zatrudniające na umowę o prace, niezalegajace w ZUS, płacące podatki w Polsce
bErBvohv
olewam wasze ...
rok temu
ojej gdzie teraz będziecie się lansować ?
Corvo
rok temu
Pisowcy sobie przygotowali Trawkę pod urlopy