Notowania

Gigantyczne rondo na A1. GDDKiA zamyka ważny węzeł

Węzeł Piotrków Trybunalski Południe u zbiegu autostrady A1 i DK74 zostanie zamknięty w środę. GDDKiA ostrzega kierowców przed zmianami w ruchu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn - Piotrków Trybunalski wkracza w nową fazę. (Fot: GDDKiA)

"Jutro w południe zamykamy węzeł Piotrków Trybunalski Południe u zbiegu A1 i DK74!" - informuje przez Twittera łódzka GDDKiA. Jak zapewnia operator ruch na tym odcinku autostrady zostanie jednak przez cały czas utrzymany.

Kierowcy od środy będą mieli do dyspozycji potężny objazd. "W jego miejsce kierowcy dostaną olbrzymie rondo, które zapewni płynną jazdę we wszystkich kierunkach i tak będzie przez półtora do wybudowania nowego węzła!" - wskazuje Generalna Dyrekcja.

Świetna wiadomość dla kierowców, są chętni do budowy A2 na wschód
Autostrada A2 na wschód. Znamy chętnych do budowy

Jak ostrzega GDDKiA, kierowcy będą musieli zwrócić uwagę na znaki i zachować ostrożność. "Ruch będzie się tam odbywał według takich zasad, jakie obowiązują na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym. Dojeżdżając do tymczasowego "ronda" trzeba będzie skręcić w prawo i jechać do miejsca, w którym będziemy chcieli je opuścić. Takie rozwiązanie pozwoli na utrzymanie wszystkich kierunków jazdy i zapewni jej płynność" - zapewnia Dyrekcja.

Budowa dróg, ile kilometrów w 2020? Szef GDDKiA ostrożnie: "plany są szerokie, ale będą rozłożone w czasie"

Jazda po rondzie będzie się odbywała jednym pasem o szerokości 4,5 metra, jednak na łukach został on poszerzony do 5,5 metra, a dodatkowo - jak podkreśla GDDKiA, pobocza zostały wykonane z kruszywa. Zapewni to bezproblemową jazdę nawet największym samochodom ciężarowym.

Szybciej z Poznania do Wrocławia. Trasa S5 nareszcie ukończona

Wprowadzana organizacja ruchu będzie obowiązywała około półtora roku. Tyle bowiem zajmie rozbiórka starego i budowa nowego węzła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2019

bobpółtora czego???????????

10-12-2019

+_+A dawno ten wiadukt oddali do użytku ? Może Kulczyk budował ? Ktoś kasę przytulił ? Może ABW warto zainteresować rachunkami za beton ?

10-12-2019

KierowcaNo to będzie wesoło :) pozdrawiam WSZYSTKICH NORMALNYCH KIEROWCÓW i życzę szerokości tyle powrotów do domu co wyjazdów 3 majcie się :)

Rozwiń komentarze (81)