Notowania

Szybciej z Poznania do Wrocławia. Trasa S5 nareszcie ukończona

Już wkrótce podróż z Wrocławia do Poznania skróci się do dwóch godzin. To dzięki temu, że 14 grudnia otwarty zostanie cały odcinek S5. Chciałoby się powiedzieć – lepiej późno niż wcale. Droga powinna była zostać oddana kilka lat temu, ale problemy z wykonawcami skutecznie odsuwały termin zakończenia prac.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

14 grudnia kierowcy pojadą kompletną S5 z Poznania do Wrocławia. Ukończono właśnie ostatnie odcinki trasy, która z powodu problemów z wykonawcami ma kilkuletnie opóźnienie. Mowa o odcinkach Poznań - Wronczyn, Wronczyn - Kościan Płd. i Kościan Płd. - Radomicko. To finalizuje inwestycję, na którą od dawna czekali kierowcy, głównie ci z Wielkopolski. Przy nowej ekspresówce będą trwały jeszcze ostatnie prace, ale zgodnie z zapewnieniami GDDKiA mają one nie wpływać na ruch drogowy – czytamy w serwisie Next.Gazeta.

Prace na odcinku S5 są zaawansowane.
Budowa drogi S5. Najdłuższy i najdroższy odcinek na finiszu

Droga została oddana z wieloletnim opóźnieniem, które wynikło z problemów z wykonawcami, którzy nie wywiązywali się z warunków umów przetargowych na w sumie ponad 50-kilometrowy odcinek drogi. Największe komplikacje wynikły przy budowie fragmentu Poznań - Wroczyn, który miała wybudować włoska firma Toto. Wykonawca przesuwał wielokrotnie termin realizacji, a ostatecznie opuścił plac budowy i nie reagował na wezwanie GDDKiA do kontynuacji prac. Ostatecznie umowa została wypowiedziana, a włoski wykonawca został obłożony karami. Newralgiczny odcinek trasy dokończyła firma Colas Polska.

Obejrzyj: Czy Polacy jeżdżą na suwak? Sprawdziliśmy, ile dała zmiana przepisów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: droga ekspresowa, droga s5, poznań, wrocław, gospodarka, wiadomości, drogi
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-12-2019

jozef1Przetargi i taniocha.To jest babranie a nie budowanie

09-12-2019

wlasciciel EgonaCiekawe ze te problemy zawsze mialo PO a jak nastal PiS to zniknely.

09-12-2019

KierowcaPIS zaraz zrobi z oddania tego odcinka propagandowa reklame

Rozwiń komentarze (62)