Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
29.01.2020 14:01

"Głos Podatnika". Ministerstwo Finansów uruchamia aplikację

Ministerstwo Finansów uruchomiło aplikację, która ma pomóc podatnikom w zgłaszaniu pomysłów na ulepszenie prawa podatkowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Tadeusz Kościński prezentuje aplikację Głos Podatnika. (Fot: Tomasz Gzell)

Aplikacja dostępna będzie poprzez strony podatki.gov.pl i twojglos.gov.pl. Na początku w ten sposób zbierane będą pomysły dot. podatków PIT, CIT i VAT.

- Będziemy zbierać pomysły i opinie, które mają usprawnić polski system podatkowy, tak aby stał się bardziej efektywny i lepiej odpowiadał na potrzeby życiowe i biznesowe obywateli - mówił w środę minister finansów Tadeusz Kościński.

Głos Podatnika wraz z Głosem Przedsiębiorcy, prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju (MR), znajdują się na platformie Twój Głos, przygotowanej przez MR. Umożliwia ona obywatelom wypowiadanie się w ważnych sprawach, dotyczących m.in. upraszczania przepisów czy likwidacji zbędnych obowiązków.

Przedstawiciele resortu dodali, że wszystkie opinie, zgłoszone w ramach Głosu Podatnika zostaną poddane ocenie i przeanalizowane. Wstępną analizą zajmować się mają eksperci biur i departamentów Ministerstwa Finansów, które odpowiadają za poszczególne obszary podatków.

Czytaj też: Mikrorachunek podatkowy. Ekspert tłumaczy, co nas czeka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2020

321start.Te dwa pomysły postawią na nogi finanse w tym kraju od zaraz : Pomysł nr 1 . Ograniczenie polityków i urzędników o większą połowę ! Pomysł nr 2 . … Czytaj całość

29-01-2020

Do MFZlikwidować niesprawiedliwe interpretacje podatkowe

29-01-2020

galanonimusKolejny chwyt propagandowy PiS-u . Teraz po sądach przyjdzie czas na przedsiębiorców. Kasy zaczyna brakować , a rozdawnictwo na fali . … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)