Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Godziny dla seniorów wracają od czwartku. Co musisz wiedzieć?

Godziny dla seniorów wracają w zmienionym kształcie od czwartku 15 października. Zmiany dotyczą również aptek. Od tej pory godzinach 10-12 zakupy robić będą mogły jedynie osoby po 60 roku życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gov.pl)
Wracają "godziny dla seniorów"

Godziny dla seniorów. Co musisz wiedzieć?

Same godziny dla seniorów nie będą obowiązywały w weekendy. To nie jedyne wyłączenie dotyczące robienia zakupów w godzinach 10-12. Rozporządzenie w środę wieczorem opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Koronawirus. Długie kolejki przed punktami pobrań

Zapowiadając godziny dla seniorów w nowej formie, premier Mateusz Morawiecki poinformował również, że rząd przekaże 38 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej, dla lepszego zabezpieczenia sanitarnego. Jak podkreślił, najważniejsza kwestia to ochrona seniorów.

Godziny dla seniorów. Koronawirus przybiera na sile

Przypomnijmy, że godziny dla seniorów wracają z konkretnego powodu. Już od soboty 10 października cała Polska została objęta tzw. żółtą strefą. Z najnowszych danych Ministerstwo Zdrowia wynika, że tylko ostatniej doby przybyło 8299 zarażonych osób, a sytuacja epidemiczna jest daleka od zadowalającej.

- Ochrona seniorów to sprawa najważniejsza - zapewnił w sobotę premier Mateusz Morawiecki, motywując decyzję o powrocie godziny dla seniorów. Jak dodał, rozwiązanie w sklepach i aptekach od godz. 10 do 12 stanowi konieczność. Zmiana wchodzi w życie już dzisiaj, 15 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz