Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Google Chrome. Zagrożone dane milionów użytkowników przeglądarki

27
Podziel się:

Najnowsza aktualizacja przeglądarki internetowej Chrome od Google’a została wstrzymana. To efekt wykrycia błędu, który mógł wymazać dane milionów użytkowników.

Nieudana aktualizacja Google Chrome. Google przeprasza użytkowników, a ci mówią o "katastrofie"
Nieudana aktualizacja Google Chrome. Google przeprasza użytkowników, a ci mówią o "katastrofie" (flickr.com, Neon TOmmy)
bECUGzNN

Aktualizacja przeglądarki internetowej Chrome do wersji 79 mogła być groźna dla użytkowników – podaje "Rzeczpospolita". Google przyznało, że przy tej okazji wykryło błąd, który mógł wymazać dane internautów.

Przez ten błąd można było zatakować aplikacje na urządzeniach mobilnych z Androidem, które mają wbudowany system WebView. To dzięki temu systemowi niezależne programy mogą wyświetlać strony internetowe. Zagrożone mogły być dane, które użytkownicy mieli już zapisane na swoich urządzeniach.

Niebezpieczeństwo stwarzała migracja danych z systemu Chrome 78 na Chrome 79. Google wstrzymało rozpowszechnianie nowej aktualizacji do czasu naprawy błędu. Gigant zapowiedział też, że niebawem ujawni listę aplikacji. Poszkodowani natomiast nie szczędzą gorzkich słów firmie i piszą nawet o "katastrofie".

bECUGzNP
Zobacz także: Zobacz też: Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Koncern wskazuje też na dwa rozwiązania problemu. Pierwszym byłaby kontynuacja migracji danych, przy czym te utracone zostałyby przeniesione do nowych lokalizacji. Drugim natomiast jest całkowite odwrócenie procesu i przywrócenie danych do ich starych lokalizacji.

bECUGzNV

Po publikacji materiału otrzymaliśmy komunikat od biura prasowego Google'a. Poniżej zamieszczamy go w całości.

"Aktualizacja Chrome do wersji M79 i komponentu WebView na urządzeniach z systemem Android została zawieszona po wykryciu problemu z WebView, z powodu którego dane aplikacji niektórych użytkowników nie były widoczne w tych aplikacjach. Dane aplikacji nie zostały utracone i będą w nich ponownie widoczne, jak tylko dostarczymy aktualizację w tym tygodniu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.” - pisze biuro prasowe Google.

Obecnie z przeglądarki Chrome od Google’a korzysta ponad miliard osób na całym świecie.

bECUGzNW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECUGzOq
KOMENTARZE
(27)
KS
2 lata temu
Google zmienia politykę (po raz kolejny) i wejdzie ona w życie w marcu 2020 roku. Pewnie właśnie ze względu na m.in. powyższe wydarzenia. W sumie zatrważające jest to, że w Chromie wyszukuje ponad 77% Polaków (dane ze stycznia 2020 roku: https://ks.pl/slownik/co-to-jest-google-chrome) Z tego co wiem, Google najbardziej śledzi swoich użytkowników i pod tym kątem najbezpieczniejszy jest firefox
kjiuh
2 lata temu
samo google to jest wirus
Majkel
2 lata temu
Z przeglądarek to tylko i wyłącznie Opera.
bECUGzOr
asad
2 lata temu
dzięku blokadzie antyreklamowych dodatków jest ociężała jak koń! przy otwartych kilkunastu kartach!
kaczka
2 lata temu
A jak mam już wersję 79?
...
Następna strona