Notowania

Google i Facebook znowu pod lupą Komisji Europejskiej. Chodzi o wykorzystywanie danych

Komisja Europejska sprawdzi, jak Google i Facebook wykorzystują dane użytkowników w kontekście reklam i marketingu. W poniedziałek KE poinformowała, że przygląda się sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Google i Facebook znowu pod lupą Komisji Europejskiej (Fot: Alexey Vitvitsky/SPUTNIK Russia/East News)

Jak czytamy w CNN, na celowniku Komisji Europejskiej jest przede wszystkim sposób, w jaki amerykańscy giganci wykorzystują i gromadzą dane osobowe swoich użytkowników.

W poniedziałek zostało wszczęte wstępne śledztwo w tej sprawie.

Margrethe Vestager, która w nowej Komisji Europejskiej ma jeszcze większe kompetencje niż dotychczas (była komisarzem ds. konkurencji, dziś jest jednym z zastępców Ursuli von der Leyen), zasłynęła z ostrego stanowiska wobec amerykańskich gigantów.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Reuters przypomina, że Google musiało już zapłacić w sumie 8 mld euro różnego rodzaju kar, nałożonych przez Komisję Europejską.

Być może będą kolejne kary, bo Komisja Europejska chce przyglądać się temu, czy i jak koncerny zza Oceanu używają danych użytkowników i czy wykorzystują je w swoich reklamach.

Google broni się, że tego typu dane służą mu tylko do ulepszania swoich produktów i jak najlepszej obsługi użytkowników. I zapowiada pełną współpracę z urzędnikami z Brukseli.

Z kolei Facebook pytany przez CNN komentarz do decyzji Komisji Europejskiej nie chciał zabierać głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2019

DionizyPrzecież to użytkownicy i ich dane są wykorzystywane. KE ukarała Google na 8 mld euro więc dlaczego ja z tego nie mam ani centa?

03-12-2019

Pobudka jak mówi MazurekA co na to RODO? Co jego nowy prezes? To już to nie interesuje?

Rozwiń komentarze (2)