Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Górnicy dostaną pełne wynagrodzenie za czas zamknięcia kopalni. Wiceminister tłumaczy

- Mamy specyficzną sytuację w górnictwie, to grupa bardzo mocno narażona, trudno zastosować tam jakieś inne środki bezpieczeństwa w sensie organizacji pracy - tak wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed odpowiedział na pytanie, dlaczego akurat górnicy otrzymają 100 proc. wynagrodzenia za czas zamknięcia kopalń. - Działamy w określonej sytuacji. Wcześniej takich propozycji nie było, bo nie było takiego zagrożenia. Dzisiaj jeśli widzimy na Śląsku, że ciężko zabezpieczać górników przed rozszerzaniem się epidemii, stąd dane decyzje - tłumaczył w "Money. To się liczy". - Górnicy nie mają możliwości innego zabezpieczenia się, biorąc pod uwagę, że możliwość zakażenia się na dole w kopalni jest zdecydowanie większa niż normalnie - dodał.

0
0
18
Podziel się
Komentarze (18)
zobacz więcej komentarzy (18)
KOMENTARZE
(18)
Gospodarność ...
3 lata temu
Ale kolejnych górników nadal zatrudniają, no nie? Po co - ja się pytam? Taki górnik coraz mniej już się różni od wiceministra.
STOP ROZDAWNI...
3 lata temu
ZAMKNAC KOPALNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
JA
3 lata temu
Tak bardzo pissowcy boją się górników!!!! A po wyborach zaczną zamykać kopalnie i odgrodzą się milicją i wojskiem przed SUWERENEM!!!!
preczpisiorrr...
3 lata temu
Hejtujcie gówników ze śląska.Na innych kopalniach robią za niecałe 100 %( - wałki) !!! bo środy wolne są i są płatne 80 %(+ wałki) !!! Lepszy sort ma lepiej ????? wszystko przed wyborami ??!!! Ich Bóg jest lepszy niż Nasz !!!
warszawianka
3 lata temu
na mazowszu jest tez duźo zachorowan a nam wypłacają 80 % czy my mamy inne zolądki niż górnicy ??nie tylko tamci umieją się postawić i zawsze dostają