Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Górnicy jadą do Warszawy. Jutro protest

396
Podziel się

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej będą protestować przed ministerstwem energii. Powód - planowane zmiany w zarządzie spółki.

Górnicy jadą do Warszawy. Jutro protest
(PAP, Andrzej Grygiel)
bDUJGirp

We wtorek odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jednen z punktów posiedzenia dotyczy zmian w zarządzie spółki, którym sprzeciwiają się związkowcy.

Chodzi o obecnego prezesa JSW, który zdaniem związkowców gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie spółki. Z kolei ministrowi energii protestujący zarzucają próbę ręcznego sterowania spółką, m.in. przez osobę szefower rady nadzorczej, powołanej przez ministra, która ma w spółce coraz mocniejszą pozycję.

Manifestacja ma się rozpocząć we wtorek rano. Górnicy zapowiadają, że weźmie w niej udział kilkaset osób.

bDUJGirr
Zobacz także: Obejrzyj: Przystępny język kluczem do sukcesu w biznesie

To nie pierwszy ostry spór na linii związkowcy JSW - ministerstwo energii. Pół roku temu odwołano dwoje wiceprezesów, popieranych przez związki zawodowe.

Górnicy zorganizowali wtedy protest przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ostatecznie, po kilku godzinach negocjacji, strony doszły do porozumienia.

bDUJGirx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUJGirS
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(396)
CZARNOWIDZ
2 lata temu
Dostaną wszystko - Kaczyński jedynie panicznie boi się górników - Oni zdecydowanie, kilofy, opony i na Warszawę - Inne protesty, strajki on olewa - Żadna grupa zawodowa nie ma szans powodzenia bez poparcia górników
karl
2 lata temu
Powinni pozamykać kopalnie jak a Wielkiej Brytanii czy w Niemczech i skierować całe siły w odnawialną energię w czystą energię, przecież jesteśmy jednym z największych trucicieli na świecie i na rozwój kopalnictwa węglowego lub bloki energetyczne starego typu od Unii nie dostaniemy dotacji.
???
2 lata temu
Ciekawe czy oleją ich tak, jak nauczycieli?
bDUJGirT
Edek
2 lata temu
Szpitale zamykają - nikt nie protestuje. Zamykają nierentowne, nieekologiczne i nie mające przyszłości kopalnie - chryja na pół kraju. Ten naród zwariował!
nori
2 lata temu
My , górnicy z JSW , stanowczo żądamy dostępu Jastrzębia do morza !
...
Następna strona