Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
10.06.2019 17:40

Górnicy jadą do Warszawy. Jutro protest

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej będą protestować przed ministerstwem energii. Powód - planowane zmiany w zarządzie spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: Andrzej Grygiel)

We wtorek odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jednen z punktów posiedzenia dotyczy zmian w zarządzie spółki, którym sprzeciwiają się związkowcy.

Chodzi o obecnego prezesa JSW, który zdaniem związkowców gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie spółki. Z kolei ministrowi energii protestujący zarzucają próbę ręcznego sterowania spółką, m.in. przez osobę szefower rady nadzorczej, powołanej przez ministra, która ma w spółce coraz mocniejszą pozycję.

Manifestacja ma się rozpocząć we wtorek rano. Górnicy zapowiadają, że weźmie w niej udział kilkaset osób.

Obejrzyj: Przystępny język kluczem do sukcesu w biznesie

To nie pierwszy ostry spór na linii związkowcy JSW - ministerstwo energii. Pół roku temu odwołano dwoje wiceprezesów, popieranych przez związki zawodowe.

Górnicy zorganizowali wtedy protest przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ostatecznie, po kilku godzinach negocjacji, strony doszły do porozumienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, górnictwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2019

karlPowinni pozamykać kopalnie jak a Wielkiej Brytanii czy w Niemczech i skierować całe siły w odnawialną energię w czystą energię, przecież jesteśmy … Czytaj całość

10-06-2019

CZARNOWIDZDostaną wszystko - Kaczyński jedynie panicznie boi się górników - Oni zdecydowanie, kilofy, opony i na Warszawę - Inne protesty, strajki on olewa - … Czytaj całość

10-06-2019

???Ciekawe czy oleją ich tak, jak nauczycieli?

Rozwiń komentarze (396)