Notowania

usa
10.09.2019 21:27

Gospodarka źle wpływa na Trumpa. Jego notowania spadają

Donald Trump ma powodu do zmartwień - z powodu obaw przed skutkami gospodarczymi wojny handlowej z Chinami, spada jego popularność wśród Amerykanów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Donald Trump

Sondaż przeprowadzony na zlecenie "The Washington Post" oraz telewizji ABC pokazuje, że od czerwca do początku września popularność prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda Trumpa spadła z 44 proc. do 38 proc. Co więcej, ponad połowa ankietowanych negatywnie ocenia sposób kierowania przez niego państwem.

Donald Trump stanowczo odpowiada na działania Chin
Trump sprowadza recesję. Amerykański przemysł idzie w ślady Niemców

Ważniejszy jednak wydaje się jednak inny aspekt tego samego badania - coraz więcej Amerykanów z niepokojem patrzy na sytuację gospodarczą ich kraju. Wciąż ponad połowa, bo 56 proc. uważa, że jest ona "dobra" bądź "doskonała". Dla porównania pod koniec ubiegłego roku było to jeszcze 9 punktów procentowych więcej.

I właśnie ta obawa o gospodarkę (60 proc. ankietowanych spodziewa się ciągu roku recesji) negatywnie wpływa na poparcie dla Donalda Trumpa. Amerykanie są również świadomi, że zaostrzająca się wojna handlowa z Chinami doprowadzi do recesji. Dlatego też 35 proc. pozytywnie ocenia sposób rozmów z Pekinem, a 57 proc. nie podoba się styl Trumpa.

Wojna handlowa USA-Chiny. "Polska mówi jednym głosem z UE"

Co istotne, spada także pozytywny odbiór całościowej polityki gospodarczej prowadzonej przez administrację obecnego 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Spadek w stosunku do lipca tego roku wyniósł 5 punktów procentowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: usa, trump, sondaż, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

PragmatykPrezes obojętnie jakiej firmy, jeśli doprowadził do jej bankructwa, powinien być wykluczony ustawowo z zajmowania stanowisk prezydentów, premierów i … Czytaj całość

11-09-2019

balcDobry prezydent. Nie tak dawno świat zachodni istniał bez Chin i radził sobie świetnie. To wyprowadzenie produkcji do Chin spowodowało i powoduje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)