Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Luzowanie obostrzeń. Jasna rekomendacja Gowina

110
Podziel się

Moja rekomendacja będzie taka, by uwolnić ponownie handel od 18 stycznia. Natomiast jeżeli chodzi o inne objęte obostrzeniami branże, dzisiaj byłoby za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Luzowanie obostrzeń. Jasna rekomendacja Gowina
W ramach odmrażania gospodarki Jarosław Gowin chciałby w pierwszej kolejności otworzyć sklepy
bDzcEdit

Z kolei w rozmowie z PAP powiedział, że będzie rekomendował, by uwolnić handel od 18 stycznia.

Sprawa otwarcia galerii handlowych, hoteli będzie - jak zapowiedział wicepremier - analizowana w najbliższych dniach.

bDzcEdiv

- Moja rekomendacja będzie taka, by uwolnić ponownie handel od 18 stycznia. Natomiast jeżeli chodzi o inne objęte obostrzeniami branże, dzisiaj byłoby za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi - wskazał Gowin.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Müller o feriach i otwarciu szkół

Powrót do szkół. Ministerstwo przygotowuje się na "najbardziej prawdopodobny wariant"

bDzcEdiB

Jeszcze w listopadzie premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadali, że uczniowie wrócą do szkół po 17 stycznia. Szef resortu zdrowia zapewniał wtedy, że gdy rusza szczepienia, powrót do stacjonarnej nauki będzie czymś naturalnym. Choć do 17 stycznia zostało mniej niż 14 dni, ponowne otwarcie szkół wcale nie jest oczywiste.

W programie "Tłit" Wirtualnej Polski Piotr Müller powiedział z kolei, że w kwestii powrotu dzieci do szkół 18 stycznia. - Ale faktycznie, jeśli miałyby być decyzje podejmowane, to w pierwszej kolejności byłyby to klasy 1-3 (...). Spodziewam się, że ta decyzja zostanie ogłoszona najpóźniej w poniedziałek - powiedział rzecznik rządu.

Minister edukacji Przemysław Czernek powiedział w TV Republika, że resort przygotowuje się "na ten najbardziej prawdopodobny wariant, czyli powrót do szkoły klas I-III".

- Już w piątek będziemy informować dyrektorów, jakie są wstępne decyzje – dodał.

bDzcEdiC
bDzcEdiW
KOMENTARZE
(110)
Monixa
2 tyg. temu
Oni maja za co żyć, a co z ludźmi na lockdawnie ? za co maja żyć? kiedy ta pomoc nadejdzie i w jakiej kwocie? na razie to mizerna jest.
Masakrator
2 tyg. temu
Będą tak co dwa tygodnie otwierać i zamykać, ten rząd zupełnie nie wie co robić z tą pandemią wszystkie działania wyglądają na całkowicie losowe.
kabanos
2 tyg. temu
A moja rekomendacja jest taka, żeby pis wreszcie odpadł od władzy! P. Gowin może ewentualnie zostać, jest chyba najmniej szkodliwy z nich wszystkich.
bDzcEdiX
logiczny
2 tyg. temu
Gowin wyluzuj i zaproponuj europejską kwotę wolną od podatków a nie nakładaj z towarzyszami kolejne komunistyczne podatki + na utrzymanie komunistycznych przywilejów +
Ilość
2 tyg. temu
Handel uwolnią ,a fitness ,hotele nie no to super !!! Tylko pytanie gdzie lepiej zabezpieczyć się przed covidem ? Ja myślę że hotele i fitness zadbają o to lepiej niż handel .
...
Następna strona