Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KFM
|

Gowin wyrzucony z rządu. Biznes w kropce, nie doczeka się reform

19
Podziel się:

Dymisja Jarosława Gowina znacznie komplikuje i tak trudną w pandemicznej rzeczywistości sytuację polskiego biznesu. Polityk bowiem procedował kilka bardzo ważnych dla przedsiębiorców projektów.

Gowin wyrzucony z rządu. Biznes w kropce, nie doczeka się reform
Jarosław Gowin został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego (PAP, Darek Delmanowicz)
bEKAOUOd

To było polityczne trzęsienie ziemi. Jarosław Gowin, choć formalnie sygnatariusz Polskiego Ładu, niejednokrotnie krytykował poszczególne elementy reformy podatkowej, jako godzące w polski biznes.

Gowin odszedł, co z reformami dla biznesu?

I najwyraźniej w krytyce zapędził się za daleko, gdyż lider Porozumienia został odwołany ze stanowiska wicepremiera na wniosek Mateusza Morawieckiego, o czym poinformowano na pospiesznie zorganizowanej konferencji prasowej. Prezydent poparł wniosek premiera, czym przypieczętował los Jarosława Gowina.

Zobacz także: Polski Ład bez pełnego poparcia Porozumienia. Gowin gotowy jeszcze raz odejść?
bEKAOUOf

Ten nie krył rozczarowania i uznał dymisję za zerwanie koalicji z Porozumieniem. Za Gowinem z rządu odeszli inni politycy jego ugrupowania, a skład koalicji został przetasowany, o czym pisaliśmy w money.pl.

Tymczasem, jak donosi "Puls Bizesu", odejście Gowina to zła wiadomość dla biznesu, i tak poturbowanego przez pandemię. Były wicepremier bowiem pracował nad istotnymi z punktu widzenia przedsiębiorców projektami.

- Pod znakiem zapytania staje przede wszystkim dalszy los np. tzw. Tarczy prawnej dla firm, czyli programu likwidacji nadal istniejących barier biurokratycznych (ramka), ustawy o REIT-ach (inwestycje w najem nieruchomości), tzw. pakietu mieszkaniowego, uregulowania systemu planowania przestrzennego czy ułatwień dla budowy farm wiatrowych na lądzie - czytamy w gazecie.

bEKAOUOl

Rozmówcy dziennika wskazują, że to skomplikowane projekty na dość zaawansowanym etapie, a roszady w resorcie o ile ich nie zupełnie nie przekreślą, mogą sporo opóźnić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKAOUOG
przedsiębiorcy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Majonez Pozna...
2 miesiące temu
Odbieranie stanowisk przyznanych koalicji po jej upadku należy tradycyjnie już do należnego wychodzacym z koalicji spadku a jeśli Któraś Koalicja temu prawu przeczy to niechaj expresis verbis POkaże jak u nich te sprawy mają się na rzeczy ???? Może też POkażą to Polakom Niezależne Media, które wiedzą że dla zrozumienia problemu to dzisiaj rzecz przednia ??? Tako na info czekamy chociaż milczenia się obawiamy !
EEEEEEEEEEEEE...
2 miesiące temu
NIE MA ZA KIM PANIE GOWIN PRZECHOLOWAŁ PAN
Jakub
2 miesiące temu
Gowin tylko firmował i mieszał. Wszystko.
bEKAOUOH
Zdzicho
2 miesiące temu
Procedował? Ten megaloman cały czas kręcił się pod żyrandolem, żeby światła dobrze na niego padały.
Obiektywy
2 miesiące temu
Bardzo dobrze że tych reform ten jegomość nie dokończy bo by zniszczył przedsiębiorców jak zniszczył naukę. Nie ma co zbierać same punkty, listy ministerialne sloty i brak KASY na badania!!! To TYLKO ten człek potrafił: NISZCZYĆ!!!