Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Premier zdymisjonował szefa Porozumienia

50
Podziel się:

Jarosław Gowin nie jest już wicepremierem rządu Mateusza Morawieckiego. Premier zdymisjonował lidera partii Porozumienie - poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Mueller.

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Premier zdymisjonował szefa Porozumienia
Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Poszło o Polski Ład (Materiały prasowe, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii)
bEKgyOgR

Piotr Mueller tłumaczył tę decyzję powolnym tempem prac w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii nad dwiema ustawami współtworzącymi Polski Ład. Chodzi o ułatwienia budowy domów do 70 metrów kwadratowych i bonu mieszkaniowego.

- Mając na uwadze powyższe, pan premier zwrócił się do pana prezydenta z wnioskiem o zdymisjonowanie pana Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju - ogłosił rzecznik rządu.

Decyzję tę uzasadniał również faktem, że były już wicepremier podpisał się w maju pod umową koalicyjną, która przewidywała wprowadzenie Polskiego Ładu. Piotr Mueller zwrócił też uwagę, że od tamtego czasu reprezentacja Porozumienia w Sejmie znacznie się okroiła - z 20 do 11 posłów.

bEKgyOgT
Zobacz także: "Odbije się na budżecie każdego Polaka". Odwołana wiceminister krytykuje Polski Ład

Rzecznik rządu wyraził przekonanie, że ta decyzja nie oznacza końca rządów Zjednoczonej Prawicy. Zaprosił również wszystkich polityków Porozumienia, którzy chcą "wspólnie budować program" koalicji.

Na ten moment obowiązki ministra rozwoju przejmie Mateusz Morawiecki. Piotr Mueller powiedział, że nie ma na ten moment decyzji co do tego, kto obejmie resort, z którym rozstał się Jarosław Gowin.

bEKgyOgZ

To kolejna dymisja polityka Porozumienia. Wcześniej z resortem rozwoju decyzją Mateusza Morawieckiego rozstała się Anna Kornecka.

Jarosław Gowin od kilku dni otwarcie krytykuje rozwiązania Polskiego Ładu. - Propozycje podatkowe Polskiego Ładu oznaczają przerzucenie na przedsiębiorców kosztów nieznacznego obniżenia podatków głównie dla emerytów - stwierdził we wtorek wicepremier.

Porozumienie nie godzi się przede wszystkim na podwyżkę składki zdrowotnej, której - po wprowadzeniu Polskiego Ładu - nie będzie można odpisać od podatku.

bEKgyOha

Kością niezgody jest również nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. lex TVN. Na początku lipca grupa posłów PiS pod przewodnictwem Marka Suskiego zaproponowała nowelę, która w praktyce zmusi koncern Discovery, obecnego właściciela TVN-u, do sprzedaży firmy.

Własną poprawkę zaproponowało Porozumienie współtworzące Zjednoczoną Prawicę. Partia Jarosława Gowina chciałaby, aby koncesję mogły uzyskiwać podmioty działające w państwach zrzeszonych w OECD (czyli też USA).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKgyOhu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(50)
esu
2 miesiące temu
Wszystkie widoczne komentarze w tym samym tonie z tą samą liczbą plusów. Przecież to nawet nie jest przez nich ukrywane, że zalewają to forum za pieniądze jednolitą propagandą.
lakott
2 miesiące temu
nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. Tak Gowin tuptał nóżkami aż miarka się przebrała.
Janet
2 miesiące temu
Nareszcie premier Morawiecki zrobił to na co wszyscy czekaliśmy. Gowin ma zerowe poparcie i nikt go nie szanuje. W rządzie tylko szkodził.
bEKgyOhv
Tupko
2 miesiące temu
Startowali w wyborach z list wyborczych PiS bo inaczej nie dostali by się do sejmu to samo dotyczy Solidarnej Polski to chyba oczywistym było ,że grają do jednej bramki a nie odstawiają co chwilę jakieś szopki i Gowin już dawno powinien wylecieć z rządu kiedy potajemnie prowadził jakieś dziwne rozmowy a to z politykami USA albo Brukseli w tym z Tuskiem.
lando
2 miesiące temu
Gowin, hipokryta, krytykuje Polski Ład, a podczas jego prezentacji podpisał się pod projektem.
...
Następna strona