Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Granica Polski z Ukrainą zablokowana. Rekordziści muszą czekać 29 godz. na odprawę

12
Podziel się:

Wszyscy kierowcy ciężarówek planujący przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej muszą uzbroić się w cierpliwość. Niemal na każdej z nich czas oczekiwania na odprawę wynosi kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Kierowcy muszą dłużej czekać na granicy w związku ze zmianami strukturalnymi służb celnych i fiskalnych Ukrainy.
Kierowcy muszą dłużej czekać na granicy w związku ze zmianami strukturalnymi służb celnych i fiskalnych Ukrainy. (PAP, Darek Delmanowicz/PAP)
bEEneNyZ

Rekordowo długo muszą czekać kierowcy ciężarówek na przejściu w Korczowej. Tam szacunkowy czas oczekiwania wynosi nawet 29 godzin. O 6 godz. mniej na odprawę mniej czekać muszą TIR-y w Dorohusku - jednak tam ostatnie dane są 8:00.

Rośnie też czas oczekiwania w Medyce. W pierwszym raporcie ciężarówki czekały na odprawę 19 godz. - obecnie już 20. Kierowcy pojazdów powyżej 3,5 t właściwie bez problemu przejadą wyłącznie w Krościenku.

Dużo mniejsze problemy mają kierowcy autokarów i samochodów osobowych. Pierwsi poczekają poniżej 1 godz. na przejeździe w Medyce - na wszystkich pozostałych przejściach nie będą mieli problemów.

bEEneNzb
Zobacz także: Zobacz też: Ukraińcy budują Polakom mieszkania. Mogą wyjechać. "Cały rynek drży. Budowy staną, ceny wystrzelą"

Natomiast "osobówki" w przypadku ruchu turystycznego mogą mieć problemy na przejazdach w miejscowościach Hrebenne (poniżej godziny oczekiwania), Korczowa i Medyka (po 1 godz. oczekiwania).

bEEneNzh

Dłużej poczekają kierowcy samochodów osobowych czekający na dokument uprawniający do zwrotu podatku VAT. Podróżni na potwierdzenie urzędu celno-skarbowego poczekają 1 godz. w Korczowej i aż 6 w Medyce.

"W związku ze zmianami strukturalnymi służb celnych i fiskalnych Ukrainy mającymi bezpośredni wpływ na obsługuję ruchu granicznego, obserwuje się wydłużony czas oczekiwania na odprawę graniczną samochodów ciężarowych na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą" - podaje komunikat rządowy na stronie granica.gov.pl. Kierowcy są zachęcani do korzystania z portalu i aplikacji "Mobilna granica" w celu śledzenia sytuacji na przejściach granicznych.

Dane z godz. 11:

bEEneNzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEneNzC
KOMENTARZE
(12)
Swiadomy
2 lata temu
To zapewne wina ocieplenia klimatu I pelnia w priecach wegiem
Lolek
2 lata temu
Na Bezledzie tez ludzie stoja po tyle I nie marudza a celnicy sie smieja I odprawy robia po 50minut
Polak
2 lata temu
Ukraina to POLSKIE etniczne ziemie
bEEneNzD
Tu i teraz
2 lata temu
a niech stoją...kogo mamy żałować ...Ukraińców ?
jan
2 lata temu
Firmy do których należy transport powinny na drogach sądowych dochodzić zapłaty od straży granicznej za każdą godzinę przestoju powyżej 3 godzin.