Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Groźby za lockdown. Minister dostaje wiadomości nawet faksem. Powiadomiona policja

244
Podziel się:

Jak wynika z informacji money.pl, od czasu zaostrzenia przepisów związanych z koronawirusem kierownictwo Ministerstwa Zdrowia otrzymuje groźby. Większość drogą elektroniczną, część nawet faksem. I nie jest wykluczone, że minister zdrowia Adam Niedzielski skorzysta z ochrony, gdyby skala problemu się zwiększyła.

Groźby za lockdown. Minister dostaje wiadomości nawet faksem. Powiadomiona policja
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił lockdown w całej Polsce od 20 marca (East News, ANDRZEJ IWANCZUK)

"Gwarantuję ci człowieku, będziesz miał prze…ane". "Czeka cię wpi…l za te kłamstwa covidowe". "Weźcie tego sadystę i zróbcie coś z nim, bo za…le za te łgarstwa!". Jak wynika z informacji money.pl, takie wiadomości w ostatnim czasie otrzymuje minister zdrowia Adam Niedzielski. To groźby pomieszane z wulgaryzmami, a część obelg jest kierowana też w stronę rodziny. Tych jednak cytować nie będziemy.

Podobne trafiają do innych osób, które w kwestii koronawirusa wypowiadają się w mediach i na konferencjach prasowych, czyli do kierownictwa resortu i rzecznika prasowego ministerstwa.

"Gdybym dostał cię chamie w swoje ręce, to bym ukręcił ci kark!" lub "Czekaj aż cię gdzieś spotkam!". I tak w kółko. A wszystko przez obostrzenia, które są wprowadzane na terenie kraju.

Zobacz także: "Solidarność" przygotowuje zmiany w Kodeksie pracy. "Wypadki muszą być traktowane tak samo, jak te w zakładzie pracy"

Jak wynika z informacji money.pl, od czasu ogłoszenia kolejnych zamknięć takie wiadomości są w Ministerstwie Zdrowia niemal codziennością. Większość przychodzi drogą elektroniczną, niektóre trafiają za pośrednictwem faksu.

W przypadku wiadomości e-mail źródłem często są zagraniczne serwisy pocztowe: były wysyłane z adresów hiszpańskich i portugalskich. Choć nie ma wątpliwości, że to tylko próby zacierania śladów.

W przypadku części z wiadomości resort już zgłosił sprawę do organów ścigania - niektóre przez ministerstwo zostały uznane za noszące znamiona gróźb karalnych. W żadnej jednak ze spraw nie ma jeszcze rozstrzygnięć.

Jak wynika z informacji money.pl, resort zdrowia nie wyklucza wniosku o wsparcie Służby Ochrony Państwa. Ochroną mógłby zostać objęty minister Adam Niedzielski. W tej chwili takiego wniosku jeszcze nie było - będzie jednak rozważany, gdyby skala gróźb się powiększyła.

Ochronę SOP miał przyznaną były już minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. W jego przypadku groźby były kierowane na prywatny numer telefonu komórkowego. I na liście były zarówno groźby śmierci, jak i groźby użycia broni.

Autentyczność wiadomości do ministra Adama Niedzielskiego potwierdza rzecznik resortu. Sam też taką dostaje. - Trudno przechodzić nad taką korespondencją do porządku dziennego - przyznaje w rozmowie z money.pl Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu. - Nie możemy pozwolić, by tak wyglądała nasza praca, nasza codzienność. I stąd doniesienia na policję w części przypadków - mówi. I prosi o "tonowanie emocji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(244)
jak
3 lata temu
Nie popieram, ale bardzo rozumiem, ludziom nerwy puszczają, zwłaszcza tym myślącym którzy znają matematykę i potrafią wyciągać wnioski ze wszystkiego... człowiek człowiekowi wilkiem.. wstyd... wstyd mi za taki rząd ...
acbn
3 lata temu
Krzywda dzieci i młodzieży.... Pan Bóg nierychliwy , ale sprawiedliwy
Wojtas
3 lata temu
Ochronę kiedyś mu zdejmą a ja pamięć mam dobrą.
Bar Celona
3 lata temu
Kto sieje wiatr zbiera burzę,panie Niedzielski
mass
3 lata temu
Życie jest ważniejsze od pieniędzy, jest taki czas i trzeba się dostosować do obostrzeń, w końcu nic nie trwa wiecznie.
...
Następna strona