Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Grupa kierowców chce wprowadzenia tablic rejestracyjnych dla rowerów

408
Podziel się:

Stowarzyszenie "Motoryzowani Łodzianie" pisze do resortu infrastruktury pismo z prośbą o rozważenie pomysłu wprowadzenia tablic rejestracyjnych dla rowerów. Ich zdaniem ułatwi to identyfikację sprawców wypadków.

Grupa kierowców chce wprowadzenia tablic rejestracyjnych dla rowerów
Kierowcy chcą, by rowery były wyposażone w tablice rejestracyjne. (money.pl, Rafał Parczewski)

Aktywiści chcą, aby w tablice rejestracyjne wyposażone były nie tylko rowery, ale i hulajnogi elektryczne.

- Nie można być anonimowym na drodze publicznej. Wyjeżdżając rowerem lub hulajnogą, ten pojazd musi być rozpoznawalny, na przykład w przypadku wykroczeń z jego udziałem – powiedział szef stowarzyszenia "Zmotoryzowani Łodzianie" Jarosław Kostrzewa.

- Mamy filmy i relacje z różnych miast, gdzie rowerzyści jeżdżą, jak chcą. W przypadku kolizji, czy wypadku kierowca pojazdu zmotoryzowanego musi mieć pewność, że to ten konkretny rowerzysta lub jeżdżących na hulajnogach brał udział w kolizji, wypadku lub popełnił wykroczenie. Miałem ostatnio do czynienia z rowerzystą, który jedzie ulicą, a po obu stronach drogi są ścieżki rowerowe - dodał.

Zobacz także: Nadchodzi długi weekend. Czy za pokój zapłacimy fortunę?

We wniosku wysłanym do Ministerstwa Infrastruktury członkowie stowarzyszenia piszą, że z każdym rokiem użytkownicy dróg i piesi obserwują rosnąca liczbę wykroczeń rowerzystów i jeżdżących na hulajnogach.

"Rowerzyści i osoby poruszające się na hulajnogach mają spory udział w wypadkach i kolizjach, gdzie często to oni są winni zaistniałych sytuacji" – czytamy w piśmie skierowanym do ministerstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(408)
Norbert
12 miesięcy temu
Od dawna powinno być tak, że jeśli ktoś porusza się w strefie przeznaczonej dla pieszych pojazdem typu hulajnoga elektryczna, rower lub inny pojazd mogący w przypadku kolizji z pieszym spowodować poważne obrażenia, to powinien ponosić odpowiedzialność a co za tym idzie, osoba kierująca takim środkiem lokomocji powinna mieć dokument uprawniający do jego kierowania oraz stosowne ubezpieczenie OC . A teraz jest taka samowolka że to się w głowie nie mieści. Trzeba wprowadzić odpowiednie przepisy i regulacje prawne. Owszem, rozumiem to że odpowiedzialność spoczywa na nas wszystkich i to jak poruszamy się po chodniku jest ważne. Tak samo jak przechodzenie przez pasy...Powinno się chodnik i pasy podzielić linią na pół. Ile razy mnie irytują ludzie, którzy myśląc że żyją w GB idą pod prąd na pasach albo po chodniku...Ale to już inny temat...
Henio
12 miesięcy temu
Powinny wrócić karty rowerowe. Jeżdżę samochodem i rowerem i to co wyprawiają rowerzysci to masakra.
no a te
12 miesięcy temu
szalejące matki z wózkami?
Krezus
12 miesięcy temu
Hołoto!!!! A przechodnie na przejściu dla pieszych nie są anonimowi? To i oni powinni mieć tablice rejestracyjne !!!!!!!
BZSNS
12 miesięcy temu
DESKOROLKI TEŻ? A WROTKI?
...
Następna strona