Trwa ładowanie...
bDJCWEzV

Notowania

Rowery – Wszystkie wiadomości

29.12.2020 10:05

INWESTOWANIE
 / 
Dadelo debiutuje na giełdzie. Akcje na niewielkim minusie

Na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie miał miejsce szósty w tym roku debiut. Do obrotu weszły akcje firmy sprzedającej rowery. W ofercie publicznej spółka Dadelo zebrała prawie 83 mln zł. Inwestorzy na starcie zyskami nie mogli się cieszyć.

4
27.09.2020 12:43

KORONAWIRUS W POLSCE
 / 
Miejskie rowery na zakręcie. Spadek liczby wypożyczeń nawet o kilkadziesiąt procent

W największych miastach liczba wypożyczeń rowerów miejskich od maja do sierpnia br. była niższa w porównaniu z analogicznym okresem z 2019 roku. W tym sezonie w Warszawie i we Wrocławiu odnotowano spadek o blisko 10 proc., a w Katowicach – o przeszło 30 proc.

91
13.08.2020 15:19

ROWER
 / 
"W tej chwili nie mamy znajomych". Serwisy rowerowe urobione po łokcie

Pandemia wypchnęła Polaków na rowery. Branża, która kilka tygodni temu martwiła się o przetrwanie, jest dziś urobiona po łokcie. Umówienie się do serwisu graniczy z cudem, podobnie jak kupno nowego roweru w przystępnej cenie.

1
21.06.2020 10:58

ROWERY
 / 
Wirus wygnał nas z foteli na siodełka. Rowery mają swoje 5 minut

Co czwarty Polak przesiadł się na rower – wynika z badań firmy ubezpieczeniowej. Porzuciliśmy transport publiczny na rzecz własnych pojazdów, ale wielu rodaków preferuje maszyny napędzane mięśniami.

21
17.12.2019 15:47

KURIERZY
 / 
Dostawczaki idą w odstawkę, do gry wchodzą rowery. Kurierzy mają pedałować

Nowy Jork rozpoczął półroczny program pilotażowy, którego celem jest sprawdzenie, jak radzą sobie kurierzy na rowerach. Setka ludzi będzie pedałować po mieście, rozwożąc paczki. Jeśli się sprawdzą, wypchną z ulic przynajmniej część aut dostawczych.

bDJCWEzX
13
29.10.2019 18:36

ROWERY
 / 
Nextbike traci kontrakt w Trójmieście. Akcje poleciały mocno w dół

Z akcji firmy Nextbike w chwilę wyparowało blisko 8 mln zł. To reakcja inwestorów na informację o zerwaniu kontraktu na obsługę rowerów miejskich w Trójmieście. Bezpośredniemu operatorowi systemu grozi upadłość, a mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu zostali bez jednośladów.

171
03.09.2019 15:12

ROWERY
 / 
Polacy uwielbiają używane samochody z Niemiec. Pewien Łotysz chce, by pokochali też używane rowery z Holandii

Polacy rocznie sprowadzają ok. milion używanych samochodów z zagranicy, głównie z Niemiec. Przedsiębiorczy Łotysz chce teraz wykorzystać rosnącą popularność dwóch kółek - i sprzedawać używane bicykle z rowerowego zagłębia Europy. Rower w dobrym stanie można mieć już za 16 euro.

10
20.08.2019 18:34

TRANSPORT
 / 
Rower elektryczny: droga zabawka, pomoc czy niebezpieczny sprzęt?

Liczba wypadków z udziałem rowerzystów spada. Ile stanowią w nich takie z udziałem e-rowerów - tego polskie statystyki nie podają. Elektryczne rowery sprawdzają się na wielu trasach, ale też nie jest to sprzęt dla wszystkich. Zwłaszcza dla tych, którzy nie potrafią oprzeć się pokusie zwiększenia szybkości.

13
08.08.2019 17:39

ROWERY
 / 
Podkarpacie rowerowym zagłębiem. Inwestycja za 40 mln zł

Zajmująca się produkcją komponentów rowerowych firma AG Motors otwiera właśnie zakład w Podgrodziu pod Dębicą. Inwestycja ma kosztować około 40 mln zł.

bDJCWEAd
16
18.06.2019 11:59

HANDEL
 / 
Sprzedawcy rowerów pod lupą UOKiK. Sprawdzą, czy nie było zmowy

Urząd prześwietli producentów oraz sprzedawców rowerów popularnych marek, jak Merida, Trek czy Cannondale. UOKiK podejrzewa, że konsumenci mogli płacić za dużo lub mieć mieć ograniczony wybór sprzedawców.

1
10.09.2018 12:35

ROWERY
 / 
Fuzja w branży rowerowej. Ekspert zyskuje globalne wsparcie

Forum Media Polska podpisało umowę o zakupie miesięcznika ”bikeBoard” wydawanego dotychczas przez Wydawnictwo N.R.G. z Krakowa. Tytuł jest niekwestionowanym ekspertem w branży rowerowej.

12.07.2018 11:34

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Rowery pod wymiar

Spersonalizowane rowery na miarę - to pomysł na biznes Gawła Aleksandrowicza, właściciela warszawskiej "Pracowni Endemit". Rowerami i rzemiosłem pasjonował się od zawsze. Umiejętności podszkolił w trakcie studiów w London Metropolitan University. Dziś w prowadzeniu własnego biznesu pomaga mu przyjaciel Tomasz Kalisz. - Budujemy rowery od A do Z. Nie spotkamy nigdzie drugiego takiego samego modelu - podkreśla Aleksandrowicz. - Kluczowym elementem naszej działalności jest budowanie ram pod wymiar, na indywidualne zamówienie. Najwyższej jakości stal do produkcji sprowadzamy z Włoch lub Wielkiej Brytanii - dodaje. Firma działa od 2015 roku. Co powstaje w praskim warsztacie? Rowery wyprawowe, miejskie czy hybrydy. Czas oczekiwania na zamówienie - od dwóch do czterech tygodni. Zamówienia realizowano dla klientów z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo młodzi rzemieślnicy prowadzą serwis rowerowy. Dzięki inwestycji w profesjonalny sprzęt, pomagają innym przedsiębiorcom. - Zajmujemy się niszowym fachem. Tego typu rzemiosło uprawia w Polsce tylko osób - dodaje Gaweł Aleksandrowicz. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

12.07.2018 10:45

ROWERY
 / 
Pomysł na biznes: sklep i serwis rowerowy

Sklep i serwis rowerowy - to pomysł na biznes Krzysztofa Kwiatkowskiego, który w 2014 roku na warszawskim Gocławiu otworzył jednoosobową firmę "Beat Bike". Jego sklep rowerowy jest jedynym miejscem w Polsce, które oferuje karbonowe napędy paskowe do rowerów. Zastępują one tradycyjny łańcuch i nie wymagają konserwacji. Całkowity koszt inwestycji to ok. 140 tys. zł. Właściciel otrzymał dotację unijną w wysokości 40 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Firma uzyskała również wsparcie pomostowe. Oprócz dotacji, źródłem inwestycji były zgromadzone oszczędności oraz spadek. "Beat Bike" serwisuje ok. 4 rowery dziennie. Biznes cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Naprawy serwisowe wzrosły o 200 proc. rok do roku, a firma powiększyła się o nowe stanowisko mechanika rowerowego. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes"!

bDJCWEAe
26.12.2013 8:40

ROWERY
 / 
Dolny Śląsk wprowadza Dolnośląską Politykę Rowerową

Polityka ma na celu m.in. zwiększenie do 10 proc. udziału komunikacji rowerowej w ruchu miejskim.

07.09.2013 7:20

ROWERY
 / 
Rowerzyści w polskim internecie. Zobacz czego tam szukają

Mężczyźni porad o jednośladach najczęściej szukają na Facebooku. Kobiety mają inne źródło informacji.