Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Weronika Szkwarek
|

Pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy. Sprawdziliśmy, jak działa

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
5
Podziel się:

Na warszawskiej Woli oddano do użytkowania pierwszy w Polsce automatyczny parking rowerowy. Wykonawcą została hiszpańska firma MA-SISTEMAS, która realizowała takie projekty m.in. w Hiszpanii, Szwajcarii, Singapurze czy Izraelu.

Pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy. Sprawdziliśmy, jak działa
W Polsce uruchomiono automatyczny podziemny parking dla rowerów (Money.pl, WS)

- Z ogromną radością udostępniamy mieszkańcom stolicy pierwszy w Polsce niezwykły parking rowerowy. Warszawa posiada najdłuższą w Polsce sieć ścieżek liczącą ponad 700 km i ta liczba z roku na rok wciąż rośnie. Przykładem naszych zachodnich sąsiadów Polacy zaczynają robić coraz wyraźniejszy zwrot ku bardziej ekologicznym środkom komunikacji. Od lat propagujemy zrównoważony transport w naszych inwestycjach i wychodzimy naprzeciw potrzebom miejskich cyklistów – informuje Kinga Nowakowska, członki zarządu i dyrektor operacyjna w Grupie Capital Park.

Parking dla rowerów znajduje się na terenie Fabryki Norblina od strony ul. Prostej pomiędzy dwoma zabytkowymi budynkami: Halą Odlewni i dawnym Laboratorium Metaloznawczym. Obok znajduje się samoobsługowa stacja do naprawy rowerów. Jak podaje biuro prasowe obiektu, zewnętrzna obudowa stacji koresponduje wizualnie z fabrycznym otoczeniem. Częściowe przeszklenie konstrukcji pozwala obserwować pracę mechanizmu i nawiązuje do pracy odrestaurowanych maszyn fabrycznych wypełniających cały kompleks.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rośnie sprzedaż rowerów elektrycznych i gravelowych

- Fabryka Norblina jest kompleksem historycznym, na jej terenie znajduje się 10 budynków, które wyznaczają rytm naszej inwestycji. Ze względu na powstały układ uliczki są bardzo wąskie i aby odpowiedzieć na potrzeby najemców i gości, postanowiliśmy utworzyć takie miejsce, gdzie będzie można przechowywać bezpiecznie rowery. Jest to powszechny i całodobowy parking dla użytkowników kompleksu – liczy 96 miejsc, dla najemców jest osobny również podziemny parking rowerowy liczący 200 miejsc - mówi w rozmowie z Money.pl Lidia Piekarska Juszczyk.

Do końca maja parking jest darmowy, od czerwca za każdą godzinę opłata będzie wynosiła złotówkę. Aby z niego skorzystać, należy zainstalować aplikację Fabryki Norblina, zarejestrować się i wygenerować swój PIN, który następnie będzie służył do obsługi windy. Numer telefonu będzie nośnikiem informacji pomiędzy użytkownikiem a maszyną.

Po wpisaniu numeru telefonu i wygenerowanego PIN-u rower zjeżdża do silosu podziemnego, gdzie jest zabezpieczony. Obiekt jest monitorowany, nie ma problemu z odzyskaniem rzeczy w przypadku pozostawienia jakiegoś sprzętu (kasku, koszyka) w kabinie rowerowej.

Weronika Szkwarek, dziennikarka money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
PAPA
rok temu
Czego by w kraju nie zrobili to, i tak głupiemu Polaczkowi zawsze będzie coś nie tak.. Według mnie bardzo dobrze, ze ten temat się u nas tak rozwija..
Sukces
rok temu
Zobaczymy jak to działa w zimę podczas opadów marznącego śniegu. Rozumiem, że teraz urzędnicy włącznie z prezydentami miast będą jeździć rowerami?
mik
rok temu
Znakomicie wpasowuje się w otoczenie, brakuje obok pana z saturatorem na kółkach który by napełniał bidony spragnionych rowerzystów.
kibic
rok temu
Szkoda że Rover zmienił nazwę na MG, bo też by można za darmo parkować
ateistka
rok temu
super sprawa w każdym większym mieście powinno być cos takiego do tego ścieżki rowerowe w całej Polsce