Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Weronika Szkwarek
|

Pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy. Sprawdziliśmy, jak działa

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
5
Podziel się:

Na warszawskiej Woli oddano do użytkowania pierwszy w Polsce automatyczny parking rowerowy. Wykonawcą została hiszpańska firma MA-SISTEMAS, która realizowała takie projekty m.in. w Hiszpanii, Szwajcarii, Singapurze czy Izraelu.

Pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy. Sprawdziliśmy, jak działa
W Polsce uruchomiono automatyczny podziemny parking dla rowerów (Money.pl, WS)

- Z ogromną radością udostępniamy mieszkańcom stolicy pierwszy w Polsce niezwykły parking rowerowy. Warszawa posiada najdłuższą w Polsce sieć ścieżek liczącą ponad 700 km i ta liczba z roku na rok wciąż rośnie. Przykładem naszych zachodnich sąsiadów Polacy zaczynają robić coraz wyraźniejszy zwrot ku bardziej ekologicznym środkom komunikacji. Od lat propagujemy zrównoważony transport w naszych inwestycjach i wychodzimy naprzeciw potrzebom miejskich cyklistów – informuje Kinga Nowakowska, członki zarządu i dyrektor operacyjna w Grupie Capital Park.

Parking dla rowerów znajduje się na terenie Fabryki Norblina od strony ul. Prostej pomiędzy dwoma zabytkowymi budynkami: Halą Odlewni i dawnym Laboratorium Metaloznawczym. Obok znajduje się samoobsługowa stacja do naprawy rowerów. Jak podaje biuro prasowe obiektu, zewnętrzna obudowa stacji koresponduje wizualnie z fabrycznym otoczeniem. Częściowe przeszklenie konstrukcji pozwala obserwować pracę mechanizmu i nawiązuje do pracy odrestaurowanych maszyn fabrycznych wypełniających cały kompleks.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rośnie sprzedaż rowerów elektrycznych i gravelowych

- Fabryka Norblina jest kompleksem historycznym, na jej terenie znajduje się 10 budynków, które wyznaczają rytm naszej inwestycji. Ze względu na powstały układ uliczki są bardzo wąskie i aby odpowiedzieć na potrzeby najemców i gości, postanowiliśmy utworzyć takie miejsce, gdzie będzie można przechowywać bezpiecznie rowery. Jest to powszechny i całodobowy parking dla użytkowników kompleksu – liczy 96 miejsc, dla najemców jest osobny również podziemny parking rowerowy liczący 200 miejsc - mówi w rozmowie z Money.pl Lidia Piekarska Juszczyk.

Do końca maja parking jest darmowy, od czerwca za każdą godzinę opłata będzie wynosiła złotówkę. Aby z niego skorzystać, należy zainstalować aplikację Fabryki Norblina, zarejestrować się i wygenerować swój PIN, który następnie będzie służył do obsługi windy. Numer telefonu będzie nośnikiem informacji pomiędzy użytkownikiem a maszyną.

Po wpisaniu numeru telefonu i wygenerowanego PIN-u rower zjeżdża do silosu podziemnego, gdzie jest zabezpieczony. Obiekt jest monitorowany, nie ma problemu z odzyskaniem rzeczy w przypadku pozostawienia jakiegoś sprzętu (kasku, koszyka) w kabinie rowerowej.

Weronika Szkwarek, dziennikarka money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
PAPA
2 tyg. temu
Czego by w kraju nie zrobili to, i tak głupiemu Polaczkowi zawsze będzie coś nie tak.. Według mnie bardzo dobrze, ze ten temat się u nas tak rozwija..
Sukces
2 tyg. temu
Zobaczymy jak to działa w zimę podczas opadów marznącego śniegu. Rozumiem, że teraz urzędnicy włącznie z prezydentami miast będą jeździć rowerami?
mik
2 tyg. temu
Znakomicie wpasowuje się w otoczenie, brakuje obok pana z saturatorem na kółkach który by napełniał bidony spragnionych rowerzystów.
kibic
2 tyg. temu
Szkoda że Rover zmienił nazwę na MG, bo też by można za darmo parkować
ateistka
2 tyg. temu
super sprawa w każdym większym mieście powinno być cos takiego do tego ścieżki rowerowe w całej Polsce