Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nextbike na skraju upadłości. Warszawa ma problem z rowerem miejskim

7
Podziel się

Tylko jeden chętny zgłosił się w przetargu na zarządzanie systemem rowerów miejskich w Warszawie. Do tego zaproponował cenę znacznie wyższa niż zakładał warszawski magistrat. - Będziemy analizować ofertę - słychać ze stołecznego ratusza.

Warszawa szuka operatora systemu rowerów miejskich na najbliższe lata. Chętnych jednak brakuje
Warszawa szuka operatora systemu rowerów miejskich na najbliższe lata. Chętnych jednak brakuje (PAP)
bErWehqZ

O problemach z rowerem miejskim pisze warszawska "Gazeta Wyborcza". Czytamy w niej, że chętnych na zarządzanie systemem brakuje.

Stołeczny ratusz rozpisał przetarg na lata 2021-2028 tuż przed wybuchem epidemii. Do tej pory za system odpowiada firma Nextbike. Problem jednak w tym, że miesiąc temu dotychczasowy operator złożył wniosek o upadłość. Firma od dawna borykała się z problemami, ale dopiero pandemia koronawirusa przesądziła o przyszłości.

Z powodu pandemii koronawirusa, znacząco zmniejszyła się liczba osób wypożyczających miejskie rowery. Spadły też przychody z reklam. Dlatego Nextbike zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz o ogłoszenie upadłości. Informowaliśmy o tym w money.pl.

bErWehrb
Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus niszczy branżę fitness. Straty moga sięgnąć 2 mld zł

Warszawa miała ambitne plany co do rozwoju sieci rowerów miejskich. Miało być więcej stacji, więcej rowerów, a przy tym niższe koszty. Wszystko dzięki rezygnacji ze stacji z klawiaturami. Użytkownicy mieliby korzystać przede wszystkim z aplikacji w telefonie.

Termin składania ofert minął, a w ratuszu znalazła się tylko jedna oferta. Od hiszpańskiej firmy Mafina SL. Cena? 170 mln zł za cały ten okres. To o ponad 30 procent wyższa niż zakładał magistrat. W ratuszu liczyli na około 128 mln zł.

bErWehrh

- Mamy różne pomysły na życie, ale na razie nie będziemy się nimi afiszować - powiedział "GW" dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski. - Komunikacja publiczna dostała podczas pandemii obuchem, ale też rowery Veturilo mają znacznie mniej użytkowników.

Jak zapowiada, decyzje mają zapaść w ciągu najbliższych tygodni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErWehrC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Domino
rok temu
A wszystko to przy systematycznie malejącym zainteresowaniu rowerem miejskim w Warszawie, co pokazała statystyka wypożyczeń w 2019 roku. Amen
Pan z Warszaw...
rok temu
rower miejski powinien zostać. to dobra inicjatywa. nie wolno z niego rezygnować
ert
rok temu
Niech ci aktywiści miejscy, biorący miliony tym zarządzają.
bErWehrD
Berlin unter ...
rok temu
Chińczycy przesiedli się na samochody. Sprowadzić ich rowery za ułamek sumy, rozdać obywatelom i po problemie.
Andrzej 2020
rok temu
Zabrać rowery. Niech ludzie kupią swoje a nie za darmoche. Koniec tego. Zaczną szanowac rower.