Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nextbike na skraju upadłości. Warszawa ma problem z rowerem miejskim

Tylko jeden chętny zgłosił się w przetargu na zarządzanie systemem rowerów miejskich w Warszawie. Do tego zaproponował cenę znacznie wyższa niż zakładał warszawski magistrat. - Będziemy analizować ofertę - słychać ze stołecznego ratusza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Warszawa szuka operatora systemu rowerów miejskich na najbliższe lata. Chętnych jednak brakuje

O problemach z rowerem miejskim pisze warszawska "Gazeta Wyborcza". Czytamy w niej, że chętnych na zarządzanie systemem brakuje.

Stołeczny ratusz rozpisał przetarg na lata 2021-2028 tuż przed wybuchem epidemii. Do tej pory za system odpowiada firma Nextbike. Problem jednak w tym, że miesiąc temu dotychczasowy operator złożył wniosek o upadłość. Firma od dawna borykała się z problemami, ale dopiero pandemia koronawirusa przesądziła o przyszłości.

Z powodu pandemii koronawirusa, znacząco zmniejszyła się liczba osób wypożyczających miejskie rowery. Spadły też przychody z reklam. Dlatego Nextbike zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz o ogłoszenie upadłości. Informowaliśmy o tym w money.pl.

Obejrzyj: Koronawirus niszczy branżę fitness. Straty moga sięgnąć 2 mld zł

Warszawa miała ambitne plany co do rozwoju sieci rowerów miejskich. Miało być więcej stacji, więcej rowerów, a przy tym niższe koszty. Wszystko dzięki rezygnacji ze stacji z klawiaturami. Użytkownicy mieliby korzystać przede wszystkim z aplikacji w telefonie.

Termin składania ofert minął, a w ratuszu znalazła się tylko jedna oferta. Od hiszpańskiej firmy Mafina SL. Cena? 170 mln zł za cały ten okres. To o ponad 30 procent wyższa niż zakładał magistrat. W ratuszu liczyli na około 128 mln zł.

- Mamy różne pomysły na życie, ale na razie nie będziemy się nimi afiszować - powiedział "GW" dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski. - Komunikacja publiczna dostała podczas pandemii obuchem, ale też rowery Veturilo mają znacznie mniej użytkowników.

Jak zapowiada, decyzje mają zapaść w ciągu najbliższych tygodni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2020

JbbJestem za zlikwidowaniem rowerów miejskich, sam jeżdżę i widzę że na tych rowerach jeżdżą często nieodpowiedzialni i często pijani użytkownicy, … Czytaj całość

15-06-2020

QwertyMacie rabieja.dacie radę!!!

16-06-2020

Andrzej 2020Zabrać rowery. Niech ludzie kupią swoje a nie za darmoche. Koniec tego. Zaczną szanowac rower.

Rozwiń komentarze (7)