Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Grupowe zwolnienia i likwidacja sklepów Neonet. Firma ogłosiła

38
Podziel się:

Neonet rozpoczął proces restrukturyzacji firmy, a co za tym idzie zwolnień pracowników oraz likwidacji części sklepów. Firma podkreśla, że zachowa gwarancje sprzedaży, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Grupowe zwolnienia i likwidacja sklepów Neonet. Firma ogłosiła
W sklepach Neonet dojdzie do restrukturyzacji (East News, Artur Szczepanski/REPORTER)

Serwis dlahandlu.pl przekazał, że zarząd spółki NEONET podjął decyzję o rozpoczęciu procesu redukcji etatów, który dotyczy głównie centrali firmy. Wszystkie osoby, które otrzymają informację o zakończeniu współpracy, będą miały prawo do odpraw, które będą zależeć od stażu pracy. Ponadto firma nie pozostawi swoich pracowników bez wsparcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Reklamodawcy zapłacą, choć nie chcą emisji reklam? "To kompromituje TV Republika"

Neonet pomoże znaleźć pracę

W ramach specjalnie przygotowanego programu outplacementowego spółka udzieli pracownikom wsparcia na rynku pracy. Dodatkowo, w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, przygotowywany jest specjalny pakiet wsparcia dla pracowników - podaje serwis. Niektórzy pracownicy otrzymają także możliwość kontynuowania pracy w strukturach Grupy Kapitałowej NEONET, co stanowi dodatkową formę pomocy dla osób dotkniętych procesem redukcji etatów.

Jednak proces restrukturyzacji nie ogranicza się jedynie do redukcji etatów. Firma planuje również zlikwidować wybrane sklepy stacjonarne w sieci NEONET. Proces ten już się rozpoczął i część sklepów została lub w najbliższych miesiącach zostanie zamknięta - podaje serwis dlahandlu.pl. Wszyscy pracownicy zamykanych sklepów stacjonarnych również objęci są programem wspierającym, który obejmuje m.in. gwarancję odprawy oraz wspomniany program outplacementowy.

Wśród pierwszych zamkniętych sklepów, jeszcze w 2023 roku, był punkt w Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej, gdzie od pół roku najemca miał problem z opłacaniem czynszu. Kolejny na liście jest sklep przy ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy - informuje serwis.

Choć nie unikniemy redukcji etatów i likwidacji wybranych sklepów w procesie restrukturyzacji, to nadal NEONET pozostanie jedną z największych firm w branży retail na rynku AGD/RTV/GSM/IT w Polsce - zapewnia firma w swoim oświadczeniu.

Kłopoty Neonetu

Przypomnijmy: na początku grudnia 2023 r. Neonet poinformował, że złożył do sądu dwa wnioski: o restrukturyzację i ogłoszenie upadłości. Ten drugi na wypadek, gdyby restrukturyzacja się nie powiodła.

Jednak decyzją wrocławskiego sądu otwarte zostało postępowanie sanacyjne spółki Neonet, co oznacza to, że wniosek upadłościowy, który firma złożyła z ostrożności, nie był dalej procedowany.

Opracowana strategia restrukturyzacji ma poprawić sytuację przedsiębiorstwa, w tym spłacić dotychczasowych wierzycieli oraz zapewnić Spółce stabilizację na przyszłość. W ramach postępowania restrukturyzacyjnego nastąpi reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zarząd spółki Neonet S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i dalszego prowadzenia działalności - czytaliśmy w oświadczeniu firmy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(38)
Grzegorz Cich...
3 miesiące temu
Pracownicy od 17lat czekają na wypłaty w Neonet i ani widu ani słychu, tak oszukują pracowników, ostatnio wypłacali premie roczna 46gr
Przewoźnik
4 miesiące temu
Byłem tam przewoźnikiem, to ja oszukują to klientów to jest masakra. Cała ta firma to jeden wielki słup.
NeoPolska
5 miesięcy temu
Pracowałem w tej formie ale na znak protestu odszedłem po kilku miesiącach...Tak jak Neonet oszukuje na klientach to drugiej firmy nie znajdziesz
obserwator
5 miesięcy temu
Józef, u Tuska ci będzie dobrze, że swoich grzechów się nie rozliczyli, Amber i inne grube sprawy ,a innych już by sadzać chcieli
BŻ były MARS
5 miesięcy temu
A w 2005r. było przejęcie przez Neonet i Mix electronics firmy RTV AGD Mars, pytanie czy legalne? i gdzie jest teraz mix
...
Następna strona