Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Neonet ma poważne kłopoty. Jest oświadczenie spółki

Podziel się:

Neonet wydał oświadczenie, w którym informuje, że złożył do sądu dwa wnioski: o restrukturyzację i ogłoszenie upadłości. Ten drugi na wypadek, gdyby restrukturyzacja się nie powiodła. "Zarząd jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności" - czytamy w komunikacie.

Neonet ma poważne kłopoty. Jest oświadczenie spółki
Neonet zapewnia, że sklepy będą działać normalnie (Forum, Daniel Dmitriew)

Przypomnijmy, że w Krajowym Rejestrze Zadłużonych 30 listopada pojawił się wpis informujący, że wobec Neonet toczy się "postępowania o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy". Jeszcze tego samego dnia rano spółka otworzyła nowy sklep w Kępnie.

"Zarząd Spółki Neonet S.A. zdecydowanie podkreśla, że złożona w dniu 27 listopada 2023 sanacja nie jest postępowaniem upadłościowym. Jest jednym z postępowań restrukturyzacyjnych, w ramach którego ma nastąpić reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zarząd Spółki Neonet S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności" - czytamy w oświadczeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Powrót handlu w niedziele. "Niech sami sprzedają"

Neonet ma "problemy płynnościowe"

"Decyzja o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego jest odpowiedzią na problemy płynnościowe Spółki. Na tę sytuację wpłynęło kilka czynników, w tym niezależnych od Spółki, jak obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT" - napisano także.

Spółka wyraża w nim nadzieję, że "postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji". Zapewnia też, że złożenie wniosku do sądu nie wpłynie na sytuację klientów tej sieci.

W toku trwającego procesu restrukturyzacji, żaden Klient sieci Neonet nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online - podkreśla Neonet.

"Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami" - dodano.

O co chodzi z upadłością? Spółka tłumaczy

Z oświadczenia Neonet dowiadujemy się jednak, że informacja o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości nie była nieprawdziwa. "W dniu 28 listopada 2023 roku, złożony został także wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek, gdyby w toku priorytetowego postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć konsensusu między Spółką, a jej kontrahentami" - czytamy.

Dalej wyjaśniono, że firma "nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli" zarząd "podjął decyzję o złożeniu obu wniosków".

Wyraźnego podkreślenia wymaga fakt, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego jest rozpoznawany w pierwszej kolejności, co dobitnie pokazuje wolę Spółki do jak najszybszego i skutecznego rozwiązania aktualnych trudności - zaznaczono w oświadczeniu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl