Notowania

Grzegorz Schetyna krytykuje Mariana Banasia. "Szefem kurnika zostaje lis"

Grzegorz Schetyna podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej odniósł się do afery z Marianem Banasiem. Nawołuje do dymisji szefa NIK i nazywa go lisem w kurniku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Schetyna stawia opozycję pod ścianą (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

- Czy to jest normalne, że na szefa NIK awansuje człowiek oskarżany o związki z układami mafijnymi i nepotyzmem? Szefem kurnika zostaje lis - komentuje sprawę Mariana Banasia i działalności hotelu na godziny w należącej do niego kamienicy.

Szef Platformy Obywatelskiej wskazuje, że jeśli nie będzie dymisji szefa NIK, to znaczy, iż Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński są częścią tego układu.

- Musimy z tym skończyć 13 października - apeluje Schetyna.

Przewodniczący PO na twitterze zaczepił też Jarosława Kaczyńskiego, pytając, czy wie o aferze z Marianem Banasiem. Wpis wywołał nie małe poruszenie. Nie trzeba było długo czekać na uaktywnienie się m.in. polityków PiS z Joachimem Brudzińskim na czele, który wypomniał Schetynie aferę z posłem Gawłowskim.

Schetyna nie jest w swoich nawoływaniach osamotniony. Opozycja chce prokuratorskiego śledztwa i dymisji Mariana Banasia.

- Tylko ludzie głęboko zdegenerowani mogli wybrać takiego człowieka na ważne funkcje - komentuje kontrowersje wokół szefa NIK Marcin Kierwiński.

Bunt w skarbówce? Związkowcy chcą wyższych pensji

Mariusz Witczak, skarbnik i członek zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej, mówi o szemranych interesach. Izabela Leszczyna dodaje, że przez rok PiS pozwolił Marianowi Banasiowi kryć się za immunitetem.

W sobotni wieczór dziennikarze TVN24 w trakcie emisji swojego reportażu pojawili się przed kamienicą wynajętą przez Mariana Banasia. Jak relacjonują, z frontu budynku zniknęły wszystkie tabliczki informujące o działalności hotelu. Nie ma też szyldu, który został zasłonięty taśmą.

Wygląda na to, że zaginął ślad po hotelu na godziny, o którym mogliśmy usłyszeć w "Superwizjerze". Strona internetowa firmy prowadzącej tam działalność również nie działa.

Więcej na temat afery pisaliśmy w tekście "Marian Banaś i kamienica w Krakowie. Nie ma śladu po hotelu na godziny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: grzegorz schetyna, marian banaś, nik, hotel na godziny, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2019

PolakMam dość tych afer. Nie chcę tej 13-tej i14-tej emerytury , chę być głodny, ale nie chcę tych afer. Ludzie raz na zawsze skońcie z tymi aferami.

22-09-2019

mundek 69Metoda będzie jedna: 13 października. Potem będzie za późno i cztery lata masakry.

22-09-2019

dankawszyscy w pisie są umoczeni , a kłamczyński już nad tym nie panuje - skandal

Rozwiń komentarze (95)