Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek pracy
11.04.2019 14:16

Handel ma poważny problem. Potrzebują ludzi do pracy

Branża handlowa poszukuje pracowników. Jest to coraz poważniejszy problem. Już dziś prawie co trzecie ogłoszenie na portalu pracuj.pl dotyczy specjalistów ds. handlu i sprzedaży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Jak pokazują statystyki, po raz pierwszy pracodawcy zamieścili na początku roku ponad 150 tys. ogłoszeń. Wzrost liczby ofert wyniósł 4 proc. Blisko co trzecie ogłoszenie w I kwartale 2019 roku dotyczyło specjalistów ds. handlu i sprzedaży.

Jednak w liczbie ogłoszeń widać m.in. zakaz handlu w niedzielę. Udział sprzedawców i handlowców w ogólnej liczbie ofert spadł o 3,6 proc. rok do roku.

W I kwartale 2019 pracodawcy aktywnie poszukiwali także specjalistów od obsługi klienta (22 proc.). To jedna z najbardziej stabilnych specjalizacji pod względem zainteresowania pracodawców – od kilku lat dotyczy jej około 1/5 ofert na portalu.
Trzecią najpopularniejszą grupę stanowili eksperci ds. IT (15 proc. ofert).

Takiego zadowolenia jeszcze nie było

79 proc. pracowników jest zadowolonych ze swojej pracy - wynika z najnowszego badania Randstad Polska. To rekord w ośmioletniej historii "Monitora Rynku Pracy".

Rynek pracy w Polsce. Takiego zadowolenia jeszcze nie było

Z najnowszego badania Randstad płyną dość rozbieżne dane. Z jednej strony mamy rekordowe zadowolenie z pracy (79 proc. - wzrost o 7 punktów procentowych. w porównaniu z ostatnim kwartałem 2018 roku i o 6 p.p. rok do roku), z drugiej w ciągu ostatnich 6 miesięcy jedna czwarta pracowników zmieniła pracodawcę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek pracy, handel, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2019

OLOAle bzdury ! Właśnie szukałem pracy w handlu, choć jestem osoba z 20 letnim doświadczenie handlowym niesłychanie ciężko było mi znaleźć pracę w tym … Czytaj całość

11-04-2019

SprzedawcaStrajkujących nauczycieli można zwolnić. Popracują w handlu i zobaczą co to znaczy ciężka praca jak sfrustrowany Janusz będzie składał reklamacje.

11-04-2019

ZK590może by nauczyciele podjęli pracę w handlu bo podobno w tym zawodzie są lepsze wynagrodzenia jak w szkolnictwie. Ciekawe tylko dlaczego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)