Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Handel ma poważny problem. Potrzebują ludzi do pracy

20
Podziel się

Branża handlowa poszukuje pracowników. Jest to coraz poważniejszy problem. Już dziś prawie co trzecie ogłoszenie na portalu pracuj.pl dotyczy specjalistów ds. handlu i sprzedaży.

Handel ma poważny problem. Potrzebują ludzi do pracy
(Fotolia)
bDZqzpwB

Jak pokazują statystyki, po raz pierwszy pracodawcy zamieścili na początku roku ponad 150 tys. ogłoszeń. Wzrost liczby ofert wyniósł 4 proc. Blisko co trzecie ogłoszenie w I kwartale 2019 roku dotyczyło specjalistów ds. handlu i sprzedaży.

Jednak w liczbie ogłoszeń widać m.in. zakaz handlu w niedzielę. Udział sprzedawców i handlowców w ogólnej liczbie ofert spadł o 3,6 proc. rok do roku.

W I kwartale 2019 pracodawcy aktywnie poszukiwali także specjalistów od obsługi klienta (22 proc.). To jedna z najbardziej stabilnych specjalizacji pod względem zainteresowania pracodawców – od kilku lat dotyczy jej około 1/5 ofert na portalu.
Trzecią najpopularniejszą grupę stanowili eksperci ds. IT (15 proc. ofert).

bDZqzpwD

Takiego zadowolenia jeszcze nie było

79 proc. pracowników jest zadowolonych ze swojej pracy - wynika z najnowszego badania Randstad Polska. To rekord w ośmioletniej historii "Monitora Rynku Pracy".

bDZqzpwJ

Z najnowszego badania Randstad płyną dość rozbieżne dane. Z jednej strony mamy rekordowe zadowolenie z pracy (79 proc. - wzrost o 7 punktów procentowych. w porównaniu z ostatnim kwartałem 2018 roku i o 6 p.p. rok do roku), z drugiej w ciągu ostatnich 6 miesięcy jedna czwarta pracowników zmieniła pracodawcę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZqzpxe
rynek pracy
gospodarka
KOMENTARZE
(20)
Monika
3 miesiące temu
Jedno wyklucza drugie. Z jednej strony zadowolenie z pracy a z drugiej sie zwalniaja.Taka sciema to nie dla rozgarnietych ludzi
xxx
2 lata temu
Tylko, że jest jeden mały problem. Stawki proponowane są żenujące. Minimalną krajową mogą sobie proponować.
no nie
2 lata temu
a po co pracowac jak mamy po 500 plus i jeszcze inne odatki
bDZqzpxf
fd
2 lata temu
W latach 2004-2013 wyrzuciliście miliony Polaków
ExSprzedawca
2 lata temu
Aaaa sieci potrzebują ludzi do pracy?.... aaaaaaaa ile proponują? ;D