Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Handel w sieci. Dzisiaj to się opłaca

0
Podziel się

Rząd zachęca mikro i małych przedsiębiorców do korzystania z narzędzi e-handlu. To doskonały moment dla firm, które nigdy wcześniej nie miały styczności z e-commerce, na przeniesienie części sprzedaży do internetu i kolejny, naturalny krok w rozwoju nowoczesnej działalności.

Szacuje się, że już teraz za pomocą komputera czy smartfonu zakupy regularnie robi ponad 28 milionów Polaków.
Szacuje się, że już teraz za pomocą komputera czy smartfonu zakupy regularnie robi ponad 28 milionów Polaków. (Adobe Stock)
bErGLqSZ

Artykuł powstał we współpracy z Impact CEE

Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu” to odpowiedź rządowego programu na wciąż rosnące zapotrzebowanie na robienie zakupów w sieci. Internetowe sklepy to dzisiaj coraz większy sektor sprzedaży towarów i usług.

Szacuje się, że już teraz za pomocą komputera czy smartfonu zakupy regularnie robi ponad 28 milionów Polaków i ten udział będzie w najbliższych latach zdecydowanie wzrastać. Małe i średnie podmioty to od dawna niezwykle ważny sektor napędzający polską gospodarkę.

bErGLqTb

Niestety, ostatnie miesiące nie były łatwe. W obecnej sytuacji spowodowanej pandemią Covid-19, wielu przedsiębiorców stanęło przed poważnymi wyzwaniami związanymi z utrzymaniem płynności finansowej, zatrudnienia pracowników, dotychczasowego poziomu sprzedaży i klientów.

Skuteczne, szybkie i bezpieczne zakupy

Wykorzystanie nowych technologii takich jak platformy sprzedażowe czy aplikacje mobilne ma być jednym z narzędzi stymulujących rozwój małych podmiotów a co za tym idzie, całą gospodarkę. Pomimo znoszenia przez rząd kolejnych obostrzeń, sytuacja wciąż jest poważna i trudno ocenić, jak będą wyglądać kolejne miesiące.

Właśnie teraz zakupy przez internet stają się skuteczną, szybką, komfortową i przede wszystkim bezpieczną alternatywą dla zakupów w tradycyjnych sklepach. Dotyczy to zwłaszcza tych produktów, które nie są aktualnie dostępne stacjonarnie, ale także zakupów, po które można, ale nie trzeba wychodzić z domu.

bErGLqTh

Wielkim atutem jest również możliwość pozyskania klientów z innych miast czy regionów Polski. W przypadku zakupów w internecie odległość nie ma żadnego znaczenia a dzięki sprawnym możliwościom dostarczania produktów takich jak firmy kurierskie czy paczkomaty, komfort transakcji często jest dużo większy niż w przypadku wizyty w tradycyjnym sklepie.

Wyjaśnią krok po kroku

Celem kampanii jest również zwiększenie świadomości właścicieli sklepów o możliwościach rozwoju własnej firmy.

Agencja rozwoju Przemysłu stworzyła dedykowaną programowi witrynę internetową, na której przedsiębiorcy mogą zapoznać się m.in. z korzyściami płynącymi z prowadzenia sklepu online.

bErGLqTi

Zainteresowani znajdą tam również szczegółowy poradnik wyjaśniający krok po kroku od czego zacząć i z jakich narzędzi skorzystać podczas tworzenia wirtualnego sklepu. Partnerami akcji zostali liderzy w branży e-handlu w Polsce: Allegro i OLX, którzy w ramach programu zapewniają nowym użytkownikom dostęp do specjalnych webinariów oraz dedykowane doradztwo zespołu sprzedażowego.

Wsparcie merytoryczne dla programu zapewnia Polski Fundusz Rozwoju. Organizatorami akcji są Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Partnerem akcji jest GovTech Polska.

bErGLqTC
KOMENTARZE
(0)