Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

"Historycznie Polska będzie najbogatsza w relacji do PKB". Wzrost gospodarczy wystrzeli dzięki pieniądzom z UE

- Ryzyko tego, że będziemy mieć ujemny wpływ inwestycji publicznych na rozwój gospodarczy po wczorajszym porozumieniu w Brukseli spadło w Polsce do zera – powiedział w programie „Money. To się liczy” Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. – Kwota, która trafi do Polski, będzie ten wzrost podbijać. Możemy mówić o złotej dekadzie, która nas czeka. Wprawdzie suma pieniędzy jest trochę mniejsza w relacji do PKB w porównaniu z poprzednią perspektywą, ale z perspektywy momentu, w którym jesteśmy, trudno byłoby liczyć na więcej. Prawda jest taka, że historycznie Polska będzie najbogatsza w relacji do PKB. Jestem tym zbudowany. Trzeba powiedzieć, że do porozumienia doszło szybko, to był pierwszy szczyt ws. budżetu.

KOMENTARZE
(66)
i_tyle_w_tema...
4 lata temu
Nieśmiertelny Pan Kazimierz Górski:"Skoro jest tak dobrze, to jest tak źle?"
Taaaz
4 lata temu
Pieniądze z UE to max 5% pkb Polski . I to na napedzanie technologii niemieckich, więc utrwalania tu kolonii i tyle
Edward Gierek
4 lata temu
Sztuczny postęp, napędzany przez długi i inflację. Moja dobra szkoła.
Kostek
4 lata temu
Polska nie tak potrzebuje pieniędzy z Unii, jak ludzi umiejętnie i sesownie zarządzających i dysponujących finansami państwa, a w tych Polska niestety nie obfituje. Ci, od których zależy stan naszej gospodarki bardziej skupiają się na zawartościswoich portfeli niż na zawartości portfeli Polaków.
qaz
4 lata temu
Środki unijne są przyznawane SWOIM i tym którzy mają dojścia, przykład Szumowskiego kilkaset milionów zł bo w końcu nie wiadomo czy 200 czy nawet 400 mln zł.Do tego samorzady realizują bzdurne inwestycje które nic nie dają .Tylko koszty, żadnej wartości dodanej. Do tego zaburzają konkurencję bo jak ma przetrwać ktoś kto dział bez dopingu w porównaniu tym który dostaje darmowe środki i może działać bez zysków !!!??? Sam 4 razy startowałem i zawsze odrzucone !!! ale wniosek robiłem sam bo nie stać mnie było na pośrednika, firmę konsultingową, czystych bandytów biorących nawet do 6-8 % przyznanych środków bez ponoszenia żadnego ryzyka.Nnawet jak grosza nie dostaniesz to tracisz to co musisz zapłacic z góry.Nie masz obrotów i kast to nie dostaniesz nic nawet jak byłbyś geniuszem !!
...
Następna strona