Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Hotel tańszy niż mieszkanie? Tak branża w Hiszpanii walczy z kryzysem

2
Podziel się

Czy miesięczny pobyt w hotelu może być tańszy niż wynajęcie mieszkania? Przed pandemią wydawało się to niemożliwe. Jednak to dla wielu hotelarzy ostatnia deska ratunku.

Hotel tańszy niż mieszkanie? Tak branża w Hiszpanii walczy z kryzysem
Hotel zamiast mieszkania? W czasie pandemii to możliwe (Unsplash.com, Jorge Fernández Salas)
bDzeFNaZ

Pandemia spowodowała gigantyczne straty w branży hotelarskiej. Zwłaszcza w krajach południa Europy, które w dużej mierze żyją z turystyki.

Wypoczywających jest mało, ale hotele muszą myśleć, jak przetrwać. Jak donoszą hiszpańskie media, mogą skorzystać na tym mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego.

Coraz więcej jest na przykład propozycji wynajmu długoterminowego w hotelu - to alternatywa dla wynajmowania mieszkań. Zwykle to bardzo drogie rozwiązanie, ale teraz hotelarze mocno ścinają ceny.

bDzeFNbb
Zobacz także: Górale tracą cierpliwość. Zapowiadają wielki najazd na Warszawę. "Wyrok śmierci dla naszych firm"

W Madrycie w jednej z dużych sieci można na przykład znaleźć pokoje za 500 euro za miesiąc.

"Można mieszkać w centrum Madrytu, w pokoju hotelowym z balkonem, z widokiem na Puerta del Sol, i we wnętrzu zaprojektowanym przez znanego architekta Luisa Vidala – mówiła w rozmowie z gazetą "El Mundo" Lucia Mendez-Bonito, dyrektor w sieci B&B Hotels.

bDzeFNbh

Tymczasem za 500 euro, czyli w przeliczeniu 2,2 tys. zł, często trudno znaleźć mieszkanie w centrum hiszpańskiej stolicy.

Podobne oferty można znaleźć również w innych miastach Hiszpanii czy Portugalii. Jak zachwalają sieci, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy pracują zdalnie lub dla tych, którzy chcą nieco odpocząć od współlokatorów.

bDzeFNbi
bDzeFNbC
KOMENTARZE
(2)
LLL
2 miesiące temu
na Wyspach Kanaryjskich 30 hoteli jest za darmo..... ale tylko dla imigrantów z Maroka.... Europa kontynentalna ich nie przyjmuje, a powoli zapychają się obozy na Wyspach....
Sara
2 miesiące temu
Ja kupiłam mieszkanie w Rowach - Apartamenty Lubicz w Polsce, bo przestało się opłacać moim zdaniem wynajmowanie mieszkania. I teraz jestem bardzo zadowolona z decyzji.