Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Hotelarz ostro po konferencji premiera. "Rząd ponownie się ośmiesza"

231
Podziel się:

Przedsiębiorca Jan Wróblewski punktuje nowe limity gości, które mają obowiązywać od 26 czerwca w hotelach. Hotelarz uważa, że zapis dotyczący wyłączenia z limitów osób zaszczepionych będzie martwy. - Nie ma podstawy prawnej do weryfikacji – komentuje w rozmowie z money.pl Wróblewski.

Hotelarz ostro po konferencji premiera. "Rząd ponownie się ośmiesza"
Jan Wróblewski Zdrojowa Invest & Hotels (WP)

- Rząd ponownie się ośmiesza – tak komentuje kolejny etap luzowania obostrzeń Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 26 czerwca obowiązywać będzie m.in. limit 75 proc. zajętych pokoi. Do tego limitu nie będą zaliczane osoby zaszczepione.

Jan Wróblewski zauważa, że regulacje, według których do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione, będą niemożliwe do wyegzekwowania. - Hotelarze nie mogą skorzystać z niewliczania osób zaszczepionych do limitu obłożeniu obiektu do 75 proc., bo nie ma podstawy prawnej do weryfikacji – komentuje Wróblewski.

Współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels zwraca uwagę także na to, że zorganizowane grupy dzieci do lat 12 będą traktowane inaczej niż inni klienci. - Dlaczego grupy są traktowane preferencyjnie w stosunku do turystów indywidualnych, gdy w kontekście bezpieczeństwa zdrowotnego jest odwrotnie? – zastanawia się Jan Wróblewski.

Przedsiębiorca uważa też, że regulacje mają "zmusić Polaków do szczepień na koszt polskich przedsiębiorców, i to w jednym momencie, kiedy branża turystyczna może zarobić".

Zobacz także: Podatek katastralny w Polsce? "Nigdy nie był rozważany"

Jan Wróblewski zastanawia się, czy w przypadku potencjalnej kolejnej fali jesienią hotele nie zostaną zamknięte, a będą mogli z nich korzystać tylko zaszczepieni goście.

Zdaniem polskiego przedsiębiorcy rząd za bardzo promuje zagraniczne wyjazdy, gdzie mają nie obowiązywać limity, jak w przypadku polskiej branży hotelowej.

Podejście rządu to promowanie wyjazdów zagranicznych, gdzie nie obowiązują limity. Dodatkowo wspieranie państwowego LOT-u, który uruchomił rozbudowaną siatkę połączeń z destynacjami zagranicznymi.

-Jan Wróblewski -  Współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels

Cała branża hotelowa jest rozczarowana planowanymi przez rząd rozwiązaniami. - Przyjęliśmy ze zdziwieniem tę informację, bo liczyliśmy na pełne odmrożenie branży hotelarskiej w sezonie wakacyjnym – powiedział PAP sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński.

Mączyński zwraca także uwagę na to, że do tej pory nie zostało ustalone, w jaki sposób hotelarze mają przetwarzać dane medyczne klientów, które są tzw. danymi wrażliwymi.

Od 26 czerwca zmienią się też zasady dotyczące innych branż. Częściowo limity zostaną zniesione w kinach i teatrach (po 26 czerwca maksymalnie 75 proc. miejsc).

W trakcie zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej otwarta zostanie strefa kibica na PGE Stadionie Narodowym — przy zachowaniu częściowych limitów.

Od niedzieli 13 czerwca wierni będą mogli zająć co drugie miejsce w kościele. Od 26 czerwca będzie to już 75 proc. miejsc.

26 czerwca poluzowane zostaną też obostrzenia dotyczące siłowni, klubów fitness, kasyn, obiektów handlowych, placówek pocztowych, bibliotek, targów, konferencji, wystaw i sal zabaw. W tych obiektach limit będzie wynosił 1 osobę na 10 mkw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(231)
lolo
3 lata temu
znam barana który się zaszczepił nie ze strachu przed wirusem ale po to by nie mieć problemów za granicą i zarabiać tam
Analityk+
3 lata temu
Już nie długo panie Wróblewski - po wszczepieniu chipów wystarczy że zamontuje pan bramkę połączona z kasą fiskalną i życie restauratora/hotelarza stanie się proste : weryfikacja, płatność i informacja do skarbówki w jednym, mamy 21 wiek!
fred
3 lata temu
A był choć jeden dzień rządów patoprawicy kiedy się nie ośmieszyła?
Janek Pawełek...
3 lata temu
Obecny (nie)rząd to pasmo ciągłego ośmieszania i okradania Polski. Ale czego się spodziewać po niekompetentnych bolszewikach i złodziejach że Złodziejskiej Prawicy? Tam wg mnie nie ma jednego uczciwego polityka. Zbieraninya kolesiów dążących do wykradania z przedsiębiorców i ludzi zaradnych pieniędzy... Może kiedyś przyjdą czasy, kiedy za okradanie swojego kraju będzie się wieszać takich delikwentów... Kaczyński, Ziobro, Jaki, Szydło, Brudziński, Mazurek, Terlecki, Kempa... pięknie się to może zapowiadać. Ilu złodziei, oszustów i zwykłych meneli byłoby mniej.
Diego
3 lata temu
Wielki pan hotelarz nie umie sobie poradzić z limitem gości i sprawdzeniem szczepień? Toż to zadanie dla pierwszoklasisty do ogarnięcia w pięć minut.
...
Następna strona