Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ikea przyjęła zapłatę w kryptowalucie. Przełom w płatnościach

8
Podziel się:

Wirtualne pieniądze się materializują. Ikea przyjęła od sieci Nordic Store zapłatę w kryptowalucie poprzez platformę Ethereum, z wykorzystaniem wirtualnej korony Islandzkiej. Branża krótko: to przełom w globalnych płatnościach.

Pierwsza tego typy transakcja. Ikea przyjęła płatność w wirtualnej walucie
Pierwsza tego typy transakcja. Ikea przyjęła płatność w wirtualnej walucie (iStock.com, 5xinc)
bECxHbSJ

Transakcję obsłużyła firma Tradeshift, specjalizująca się w zastosowaniach technologii blockchain. Jak informują "Wiadomości Handlowe", płatność została zrealizowana w systemie Ethereum, z wykorzystaniem wirtualnej korony Islandzkiej, wykreowanej przez firmę Monerium, która jest pierwszą i jak dotąd jedyną spółką fintech, autoryzowaną do emisji podlegających regulacjom e-pieniędzy.

Przełomową transakcję oparto na bazie "inteligentnych faktur", czyli automatycznie generowanych dokumentów na podstawie umów kupna-sprzedaży, które są w stanie samoczynnie przeprowadzić płatność. Jak twierdzi Gert Sylvest, współzałożyciel Tradeshifta, tego rodzaju środki płatnicze, regulowane przez rządy, wkrótce staną się podstawą wszelkich płatności w kanale e-commerce.

bECxHbSL

Inteligentne faktury pomagają uprościć czynności administracyjne w transakcjach B2B czy w płatnościach transgranicznych. Dzięki tej technologii branża fintech będzie mogła rozwijać nowe modele finansowe, które ułatwią przedsiębiorcom dostęp do kredytów i poprawią przepływy finansowe. - Tradeshift, lider rynku płatności, wraz z firmą Monerium, pierwszym i jedynym autoryzowanym dostawcą licencjonowanych e-walut dla systemów blockchain, przeprowadziły skutecznie transakcję pomiędzy firmami Ikea i Nordic Store. To milowy krok na drodze rozwoju płatności i finansowania biznesów - pochwalił się Gert Sylvest.

Dzięki tej transakcji firmy Monerium i Tradeshift wykazały, że programowalne e-waluty, regulowane przez rządy, już mogą być powszechnie stosowane na różnych rynkach. W ten sposób zupełnie nowa kategoria płatności z wykorzystaniem blockchain stała się rzeczywistością. Potwierdza też prognozy firmy Gartner oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF) i World Economic Forum (WEF). Gartner jest zdania, że blockchain i inteligentne dokumenty już w perspektywie 2-5 lat przekształcą rynek płatności. WEF szacuje, że do 2027 roku ok. 10 proc. światowego PKB będzie przechowywane na platformach blockchain.

Zobacz także: Obejrzyj: Streżyńska: blockchain to bardzo ciekawa, dobra technologia
bECxHbSR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECxHbTm
KOMENTARZE
(8)
Wictor BTC
2 lata temu
SZKODA ,ŻE NIE oparty o Ethereum Classic jedyne ptawdziwe Ethereum!!!
Obywatel
2 lata temu
I tylko aktywnosc sloneczna rozwali ten system lub pewne kraje rozpetaja wojne i czym zaplaca za chleb ubogaceni w coiny ??? Pieniądz nie majacy rownowaznika jest warty nieskonczenie wiele albo 0 . Co sie stanie jak jedna strona sprzeda towary za coiny a druga strona powie ja chce zloto za zaplate ? I miolioner w coinach okaze sie wtedy bankrutem . To jest poker i blef bo coin to twor sztuczny . Nabijajcie sie dalej
nn
2 lata temu
Wielcy tego świata utopi trochę realnej kasie w tej piramidzie finansowej . Teraz szukają kolejnych frajerów, którzy od nich odkupią tę kryptowalutę
bECxHbTn
socjald
2 lata temu
tak się kręci prawdziwe lody... ciemna maso...
Niko
2 lata temu
Może i przełom, ale juz od lat niektóre sklepy przyjmowały przecież zapłatę w bitcoinach. Można było też płacić np. czesne za studia albo podatki lokalne w niektórych miejscach. Ja kupowałem kiedyś sztabki złota za BTC w Wlk Brytanii, można było tam też nabyć artykuły jubilerskie wraz z diamentami całkiem sporymi (większymi niż kilka karatów) znanej firmy jubilerskiej.