Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mecenasem akcji jest: Impact'21

Impact’21. Sklepy i kawiarnie z własnym bankiem? To możliwe!

10
Podziel się:

Niech każda firma stanie się fintechem… Myślenie życzeniowe? Niekoniecznie. – Wystarczy, że włączy do swojej oferty odpowiednie usługi finansowe – przekonuje Tom Bentley z Vodeno. Jednej z najbardziej innowacyjnych platform bankowych działających w chmurze.

Impact’21. Sklepy i kawiarnie z własnym bankiem? To możliwe!
Transformacja cyfrowa, która w czasie pandemii jeszcze bardziej przyspieszyła, sprawia, że zamiast bezpośrednich spotkań z doradcą w oddziale banku częściej korzystamy dziś z serwisów i aplikacji (Adobe Stock, ©joyfotoliakid - stock.adobe.com)
bEUdMqbp

Bankowość wbudowana (embedded banking), a więc oparte na chmurze platformy, które ułatwiają bezpieczne transakcje online, to przyszłość. Bankig-as-a-service (BaaS) pozwala osadzić bankowość i finanse w codziennym życiu, dzięki czemu są one bardziej dostępne. A to właśnie potrzeby konsumentów i ich doświadczenia powinny być dziś w centrum zainteresowania firm.

Rachunek razem z kredytem

Transformacja cyfrowa, która w czasie pandemii jeszcze bardziej przyspieszyła, sprawia, że zamiast bezpośrednich spotkań z doradcą w oddziale banku częściej korzystamy dziś z serwisów i aplikacji. Do usług bankowych chcemy mieć dostęp w miejscu i czasie, który nam pasuje.

Przejście od tradycyjnej do nowoczesnej i rozproszonej bankowości stało się faktem. Co więcej, rozwój technologii doprowadził do pojawienia się nowej formy finansowania. Interfejsy programowania aplikacji (API) umożliwiają umieszczanie usług bankowych w aplikacjach innych firm.

bEUdMqbr
Jak to działa? Jeśli chcemy mieć kilka kont bankowych w jednym miejscu, to wybrana aplikacja połączy się z interfejsami API różnych banków i zbierze niezbędne dane. Podobnie mogą działać sklepy, oferując możliwość uruchomienia kredytu już w momencie zakupu produktu czy usługi.

– Jako klienci chcemy bezpośrednio współpracować z różnymi markami, platformami czy sklepami internetowymi, a to oznacza konieczność wbudowania bankowości w cały ten proces, oczywiście przy zachowaniu wszystkich standardów bezpieczeństwa – zwraca uwagę Tom Bantley, członek zarządu odpowiedzialny za strategię komercyjną i marketingową w rozwoju Vodeno na świecie.

Vodeno ściśle współpracuje z Aion Bank, działającym w pełni cyfrowo polsko-belgijskim challenger bank. Jednym z twórców zarówno Aiona, jak i Vodeno jest Wojciech Sobieraj, były prezes Alior Banku.

Płatność bez użycia karty

Rewolucja trwa. Konsumenci szukają dziś inteligentnych serwisów i usług, które są w stanie, analizując np. ich sytuację finansową czy rodzaj zatrudnienia, podpowiedzieć im różne możliwości i rozwiązania. I na tym – zdaniem Toma Bantley’a – powinny opierać się nowoczesne finanse.

bEUdMqbx
– Chcemy tworzyć inteligentne i ciekawe dla klientów platformy. Całe pakiety usług, które będą łączyły tradycyjną, regulowaną i ustrukturyzowaną bankowość z innowacją – zapowiada Bantley.

I tak, rezerwując pobyt na booking.com czy robiąc zakupy na Allegro, w sieci Zara czy sklepach Samsung, z którymi to markami współpracuje Vodeno, nie będziemy już musieli wyciągać karty czy odwiedzać serwisów oferujących płatności online. Cała transakcja odbędzie się bez konieczności podejmowania dodatkowej aktywności z naszej strony.

– Łączymy instytucje, które mają pewną strukturę i podlegają regulacjom z innymi firmami. Wspomniane marki nie tylko odnoszą większe sukcesy niż banki, z którymi współpracują, ale też – jak pokazują badania – cieszą się większym zaufaniem klientów – zwraca uwagę Tom Bantley.

bEUdMqby

API powala w bardzo prosty sposób wymieniać się danymi na temat klientów i łączyć różne doświadczenia. A wszystko po to, by móc przeprowadzać bezpieczne transakcje, ale też budować lojalność klientów, którzy takich właśnie rozwiązań oczekują dziś od firm.

Vodeno, który dysponuje ponad 300 publicznymi interfejsami API, oferuje wbudowane usługi bankowe (od kredytów i depozytów, po płatności międzynarodowe, karty płatnicze i rachunki) bankom oraz firmom niezależnie od ich wielkości i prowadzonej działalności. Dzięki technologii Vodeno każda organizacja może posługiwać się własnymi produktami finansowymi.

Vodeno współpracuje już z kilkudziesięcioma markami, m.in. z Mastercard.

– Klienci nie chcą dziś zbyt długo czekać na przyznanie karty kredytowej, a że wywodzimy się z chmury, to wszystkie realizowane przez nas procesy są przyspieszone – zapewnia Tom Bantley.

bEUdMqbz

Wiceprezes Vodeno był jednym z prelegentów, trwającego w Poznaniu, kongresu Impact’21.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUdMqbS
Mecenasem akcji jest: Impact'21
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Magda888
5 dni temu
A co z tym wszystkim ma wspólnego BIK i inne bazy ,których włascicielami sa FIRMY WINDYKACYJNE typu Kaczmarski Inkaso itp ????
XXI w
5 dni temu
Kredyt na sojowe latte :)
Pimp
1 tyg. temu
I dobrze że świat zmierza ku fintechowi. Koniec monopolu banksterów zbliża się wielkimi krokami. Jak pożyczka to oddać drugie tyle ale jak zostawiać im do dysponowania oszczędności którymi obracają to jeszcze każą sobie płacić! To ja już wolę lokatę w warzywniaku! Moi rodzice dorosłość przeżywali w czasach gdzie zwykły człowiek mógł pomnażać kapitał na swoim depozycie a słowa "pewne jak w banku" to było coś więcej niż przysłowie. Teraz niestety wszystko stanęło na głowie i jest to niemożliwe. Nastały czasy gdzie lepszy ten kto wziął krechę i żyje na czyjś koszt nieustannie konsumując niż ten kto świadomie buduje majątek. Oto nowe paradygmaty! W jakich my chorych czasach żyjemy!
bEUdMqbT
wujek goglows...
2 tyg. temu
Poczytajcie sobie opinie o tej finansowej firmie, bo bankiem nie jest. Odradzam
,,.
2 tyg. temu
Nie bardzo rozumiem co miałoby zastąpić kartę? Odcisk palca, siatkówka... API pozwalałoby autoryzować transakcje. Jak zmieniłaby się rola banków?