Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inflacja bije kolejny rekord. "Ta liczba przeraża"

Inflacja w listopadzie osiągnęła poziom 7,7 proc. Tak drogo nie było od 21 lat. - Dla mnie ta liczba jest niebezpieczna, groźna. Już się przyzwyczailiśmy do liczb powyżej celu inflacyjnego, powyżej 3,5 procent, przyzwyczailiśmy się do 5 procent, ale w ostatnich miesiącach wszyscy ekonomiści i najgorzej, że też NBP, zaskakiwani jesteśmy coraz wyższymi odczytami - powiedział w "Money. To się liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju. - W ostatnich trzech miesiącach inflacja mocno przyspieszyła. W listopadzie zawsze jest lekki ruch w górę w porównaniu do października, ale ten ruch, który zaobserwowaliśmy teraz, to jest największy ruch od 24 lat - dodał.

0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
KOMENTARZE
(9)
LOLEK
rok temu
Jaka inflacja mamy nieprzeliczona ilość gotówki i duża kolejkę porzyczajacych od Polski
bezdomny
rok temu
ha ha ha bijcie się.... buhahahahaha
jaśniak
rok temu
wiele tu pada pytań..... JEST jedna odpowiedź ! Jeśli "strażnik" wartości naszej Narodowej Waluty ( złotówki ) działa na rzecz jej osłabienia o 15%, to przy otwartej gospodarce jaką jest Polska Gospodarka ( otwarta to znaczy znaczny udział w jej obszarze stanowi eksport i import ) takie znaczące osłabienie Waluty Narodowej AUTOMATYCZNIE przekłada się na PODWYŻKĘ cen o owe 15% - to rozumie każde dziecko mające pojęcie o ekonomii. ALE nie nasz STRAŻNIK Glapa ! On nadal działa NA RZECZ zachodnich w tym NIEMIECKICH inwestorów, obniżając DLA NICH ceny mieszkań i nieruchomości o 15%.
mieszkania !!...
rok temu
co z mieszkaniami ?????
sdfsdf
rok temu
Pomagać też trzeba - bo są rodziny biedny i sobie nie poradzą, ALE NIE KAŻDEMU JAK LECI - a zwłaszcza żulom i menelom, przy okazji tych którym się jeszcze chce NISZCZĄC I OKRADAJĄC. Za chwilę Ci ostatni machną ręką na ten kraj i rząd (i wielu znajomych tak zrobiło -> "good bye"), a żule i menele ? Taki "elektrorat" ZAPOMNI JAK WYTRZEŹWIEJE ZA CO DOSTAWAŁ KASĘ