Notowania

bezrobocie w polsce
16.04.2012 12:51

Bezrobocie będzie niższe

Szacowaliśmy stopę bezrobocia na koniec roku na 12,5 proc. i to jest nadal prognoza obowiązująca - powiedziała wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pumba1/Dreamstime)

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oczekuje , że w najbliższych miesiącach bezrobocie będzie spadać - poinformowała wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

- _ Dobra informacja dla rynku pracy jest taka, że potwierdził się trend spadku bezrobocia od marca. Tak szacujemy, że bezrobocie będzie już spadać. Rozpoczynają się prace sezonowe, rusza budownictwo, turystyka związana z Euro. Nie spodziewamy się też dużego odpływu pracujących przy mistrzostwach po samym turnieju _ - powiedziała dziennikarzom Ostrowska.

_ - Szacowaliśmy stopę bezrobocia na koniec roku na 12,5 proc. i to jest nadal prognoza obowiązująca _ - powiedziała. MPiPS spodziewa się, że stopa bezrobocia w marcu wyniesie 13,3 proc. wobec 13,5 proc. w lutym.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaczyna brakować pieniędzy dla bezrobotnych Zobacz, ile w tym roku rząd przeznaczył na przeciwdziałanie bezrobociu.
Oszukują Polaków w Niemczech. Uważaj na... Od blisko roku Polacy mogą bez przeszkód pracować w Niemczech. Jednak wielu tych, którzy się na to decydują, pada ofiarą nieuczciwych pracodawców.
Ciężko z pracą? Za kilka miesięcy boom Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że bezrobocie spadnie w związku z Euro 2012.
Tagi: bezrobocie w polsce, bezrobocie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, inflacja i bezrobocie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz