Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czy to już koniec ery wysokiego bezrobocia?

0
Podziel się:

Coraz mniej Polaków chętnych jest do zagranicznych wyjazdów na prace sezonowe. Nic dziwnego - twierdzi gazeta. Powoli kończy się era wysokiego bezrobocia. Zawdzięczamy to szybkiemu wzrostowi gospodarczemu.

"Rzeczpospolita" informuje, że coraz mniej Polaków chętnych jest do zagranicznych wyjazdów na prace sezonowe. Nic dziwnego - twierdzi gazeta. Powoli kończy się era wysokiego bezrobocia. Zawdzięczamy to szybkiemu wzrostowi gospodarczemu.

Dziennik cytuje wczorajszą wypowiedź minister pracy Anny Kalaty. Twierdzi ona, że szacunki Komisji Europejskiej, według których stopa bezrobocia w Polsce spadnie pod koniec tego roku do 11 procent są realne.

Gazeta pisze, że lepsza sytuacja na rynku pracy w Polsce sprawia, iż zagranicznym przedsiębiorcom coraz trudniej ściągać do siebie polskich pracowników. Dotyczy to zarówno pracowników sezonowych, jak i wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

"Ministerstwo pracy szacuje, że w urzędach zarejestrowanych jest ponad 2 miliony bezrobotnych" - podaje "Rzeczpospolita". Ekonomiści wskazują jednak, że większość z nich poszukuje tam tylko ubezpieczenia społecznego, mając już pracę na czarnym rynku - dodaje dziennik. Odzwierciedlają to dane Eurostatu, które pokazują, że bezrobocie w naszym kraju wynosi obecnie 11,4 procent.

praca
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)