Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eurostat opublikował najnowsze dane o bezrobociu w Europie

0
Podziel się:

W całej Unii Europejskiej pracy nie ma ponad 23 miliony ludzi.

Eurostat opublikował najnowsze dane o bezrobociu w Europie
(attator/iStockphoto)

Bezrobocie w Unii Europejskiej i strefie euro nieznacznie wzrosło we wrześniu w porównaniu z sierpniem, natomiast w Polsce utrzymało się na niezmienionym poziomie.

Takie dane opublikował unijny urząd statystyczny. Wynika z nich, że bezrobocie we wrześniu we Wspólnocie wyniosło 10,2 procent, w eurolandzie - 9,7 procent, natomiast w Polsce - 9,4 procent.

Według szacunków Eurostatu w całej Unii Europejskiej pracy nie ma ponad 23 miliony ludzi. 5 mln 300 tysięcy to osoby poniżej 25 roku życia. Najniższą stopę bezrobocia we wrześniu miała Austria - 3,9 proc., najwyższą Hiszpania - 22,6 procent.

Wysokie bezrobocie notowały też Grecja, Łotwa, Litwa, Irlandia i Słowacja. W porównaniu z sytuacją z ubiegłego roku stopa bezrobocia spadła w 14 spośród 27 krajów Unii. Najsilniej w Estonii, z blisko 18 do 13 procent.

Dane Eurostatu dotyczące Polski, które mówią, że bezrobocie utrzymało się na poziomie 9,4 proc. różnią się od tych prezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia ich liczenia. Według GUS bezrobocie w Polsce we wrześniu nieznacznie wzrosło do 11,8 procent.

Więcej informacji na temat bezrobocia - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t110140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eurostat;bezrobocie;we;wrzesniu;9;4;proc;,112,0,955248.html) Co z pracą? Są dane o polskiej sytuacji Bezrobocie we wrześniu, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,4 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t37272.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/sa;najnowsze;dane;o;bezrobociu;w;polsce,1,0,950017.html) Są najnowsze dane z polskiego rynku pracy Stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła na koniec wrześniu 11,8 proc. wobec 11,8 proc. (po korekcie) miesiąc wcześniej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)