Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie
12.11.2003 09:07

Zahamowanie wzrostu bezrobocia to sukces

Marek Szczepański, wiceminister gospodarki, pracy i polityki społecznej uważa, że za sukces należy uznać zahamowanie wzrostu bezrobocia. Według niego, powinno zacząć ono spadać w przyszłym roku, w tym za sprawą unijnych środków pomocowych, takich jak Europejski Fundusz Społeczny

Podziel się
Dodaj komentarz

, na którego temat kończą się dziś negocjacje z Brukselą.

Marek Szczepański powiedział w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu, że według ostatnich szacunków stopa bezrobocia wynosi 17,4 procent, czyli tyle samo ile rok temu. Wiceminister podkreślił, że zważywszy na liczbę młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, zahamowanie wzrostu bezrobocia należy uznać za sukces. Według niego, także sam rynek pracy, na którym jest 10 razy więcej ofert niż w zeszłym roku, pozwala na optymizm.

Wiceminister Szczepański powiedział także, że dziś zakończą się negocjacje z Komisją Europejską dotyczące celów na jakie Polska wykorzysta 2 miliardy euro z Europejskiego Funduszu Społecznego. Według wiceministra, z tych pieniędzy sfinansowana zostanie polityka aktywnej walki z bezrobociem, subsydiowane zatrudnianie bezrobotnych, szkolenia i kursy przekwalifikujące. Wiceminister podkreślił, że 500 milionów euro z tych środków zostanie także zainwestowanych w podniesienie poziomu edukacji.

Marek Szczepański stwierdził również, że Polacy powinni zacząć przyzwyczajać się do wymaganej przez nowoczesną gospodarkę mobilności i zmieniania miejsca zamieszkania w zależności od tego, gdzie można znaleźć pracę.

Tagi: bezrobocie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, inflacja i bezrobocie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz