Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Intel obniża wynagrodzenia menedżerów. Obetną im czwartą część pensji

6
Podziel się:

Intel, podobnie jak inne firmy branży technologicznej, borykają się z gwałtownym spadkiem przychodów i zysków. Firma zdecydowała się obniżyć pensje swoim pracownikom. Wynagrodzenia menadżerów zostaną ścięte nawet o 25 proc.

Intel obniża wynagrodzenia menedżerów. Obetną im czwartą część pensji
Cięcia pensji w Intelu (GETTY, Bloomberg)

Intel, aby poradzić sobie z chwiejną gospodarką i zachować gotówkę na ambitny plan naprawczy, obniża wynagrodzenia menedżerów - donowsi Bloomberg.

Jak podaje agencja, dyrektor generalny Pat Gelsinger obniżył swoją podstawową pensję o 25 proc. Kierownictwo wykonawcze Intela będzie miało zmniejszone płace o 15 proc. Z kolei menedżerowie wyższego szczebla otrzymają 10 proc. obniżki, a wynagrodzenia menedżerów średniego szczebla zostaną obniżone o 5 proc.

Problemy Intela wpisują się w kryzys całej branży technologicznej. Wcześniej inny gigant Salesforce Inc. zapowiedział redukcję około 10 proc. pracowników i zmniejszenia posiadanych nieruchomości.

Również Microsoft tnie zatrudnienie. Zlikwidowane mają zostać między innymi stanowiska w działach zasobów ludzkich i inżynierii. To odpowiedź na spowolnienie popytu i pogorszenie globalnych perspektyw gospodarczych.

Wcześniej głębsze zwolnienia zapowiedział Amazon. W listopadzie także należąca do Facebooka Meta Platforms (META.O) zapowiedziała likwidację 11 tys. miejsc pracy. Z kolei Twitter, który przejął Elon Musk, może zwolnić 4 tys. pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Hwit
2 miesiące temu
Dla inżynierów (głównie tych doświadczonych) też zapowiedzieli obniżkę o 5% oraz obcięcie wszystkich bonusów, wcześniej też zwolnili część załogi. Morale pracowników delikatnie mówiąc wysokie nie jest, bo przy tych cięciach firma wypłaciła też niemałą dywidendę akcjonariuszom, jasno pokazując kto jest dla niej ważniejszy.
Niestety
2 miesiące temu
Stanowiska w HR da w 90% całkowicie zbędne.
Manager (20k)
2 miesiące temu
Szanowni państwo, jestem zdumiony/zaskoczony tą sugestią. Chciałbym podkreślić, że moje dochody są wynikiem skutecznego wykorzystywania moich kwalifikacji i umiejętności. Jestem dumny z tego, że jestem w stanie generować wartość dla moich klientów i partnerów biznesowych. Wierzę, że wynagrodzenie powinno być proporcjonalne do wartości, jaką ktoś wnosi, a ja jestem świadom swojej wartości na rynku. Z jednej strony, jestem skłonny do negocjowania, ale z drugiej strony, jestem gotów bronić swojego stanowiska, aby uzyskać adekwatne wynagrodzenie. W końcu, sukces to nie tylko osiągnięcie celu, ale także uzyskanie właściwej rekompensaty za swój wkład. Chciałbym wyjaśnić sytuację dotyczącą obniżenia pensji naszym pracownikom. Być może nie jest to decyzja, którą chcielibyśmy podjąć, ale musieliśmy ją podjąć w odpowiedzi na bieżące wyzwania gospodarcze. W ciągu ostatnich miesięcy nasza branża zmagała się z poważnymi trudnościami, które wpłynęły na nasze finanse. Musieliśmy dokonać trudnych wyborów, aby zabezpieczyć przyszłość naszej firmy i naszych pracowników. Przeprowadziliśmy staranne analizy aby zapewnić, że obniżenie pensji jest niezbędne i sprawiedliwe. Chcielibyśmy podkreślić, że naszym priorytetem jest zapewnienie stabilności i dalszego rozwoju naszej firmy, a także utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy dla naszych pracowników. Mamy nadzieję, że sytuacja poprawi się w najbliższej przyszłości i będziemy w stanie powrócić do wcześniejszych poziomów wynagrodzeń.
Tylko pytam
2 miesiące temu
Wyobraź my sobie dwa takie same światy !!! Pola ,lasy jeziora ,morza itp. Na jednym rybacy ,rolnicy ,hodowcy ,budowlańcy ,mechanicy ,kowale ,handlarze nauczyciele służba zdrowia fryzjerzy itp !!!. Na drugim politycy ,urzędnicy .menadżerowie ,sportowcy za kasę (nie dla sportu)itp element !!! Który świat przeżyje ,co jedzą na tych światach ,Dlatego połączyli te światy i kto na kogo PRACUJE ,Kto to wszystko utrzymuje ??? Kto wyzyskuje drugiego ??
proste
2 miesiące temu
Większość ich zarobków jest ponad stan! Jak większości managerów i tym podobnych dziwadeł! Nie potrzebują tyle. To ich chciwość! Na ich pensji by spokojnie mogło pracować co najmniej 3 lub 4 pracowników. Bili tacy co brali po 30 tyś i nic nie wnosili! Tylko brali i wciskali kit - ściema to podstawa tego świata! Do przebudowy!