Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Gigantyczne zwolnienia w Amazonie. Ponad 18 tys. miejsc pracy do likwidacji

37
Podziel się:

Amerykański gigant Amazon.com Inc planuje zwolnić ponad 18 tys. osób. Pod koniec roku mowa była o likwidacji 10 tys. stanowisk korporacyjnych i technologicznych. To największa redukcja w historii firmy.

Gigantyczne zwolnienia w Amazonie. Ponad 18 tys. miejsc pracy do likwidacji
Kryzs branży technologicznej odbił się na Amazonie (GETTY, Bloomberg)

Nie 10 tys. a ponad 18 tys. osób straci pracę w Amazonie. To efekt największej w historii tej amerykańskiej firmy redukcji etatów - pisze Bloomberg. Cięcia mocno uderzają w handel detaliczny i zasoby ludzkie.

Jeszcze pod koniec roku "The New York Times" zapowiadał natychmiastową likwidację 10 tys. stanowisk korporacyjnych i technologicznych w firmie. Reuters podkreślał natomiast, że jeszcze 31 grudnia 2021 r. w Amazonie pracowało 1,6 mln osób.

Amerykańska spółka zapowiedziała, że w ciągu następnych kilku miesięcy nie będzie zwiększane zatrudnianie wśród pracowników korporacyjnych. Jednak już na początku nowego roku Bloomberg donosi o jeszcze większych cięciach kadrowych.

- Amazon przetrwał w przeszłości niepewne i trudne gospodarki i nadal będziemy to robić - przekonywał dyrektor generalny Andy Jassy, który w notatce dla personelu ogłosił redukcję zatrudnienie w granicach około 1 proc. pracowników Amazon. - Zmiany te pomogą nam wykorzystać nasze długoterminowe możliwości przy silniejszej strukturze kosztów - zapewnił.

Jak pisze Bloomberg, problemy Amazona wpisują się w kryzys całej branży technologicznej. Wcześniej inny gigant Salesforce Inc. zapowiedział redukcję około 10 proc. pracowników i zmniejszenia posiadanych nieruchomości.

W listopadzie także należąca do Facebooka Meta Platforms (META.O) zapowiedziała likwidację 11 tys. miejsc pracy. Z kolei Twitter, który przejął Elon Musk, może zwolnić 4 tys. pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
Jerzy
2 miesiące temu
Bardzo dobrze im niech idą na bruk. Zachciało się związków, to je mają. W pierwszej kolejności należy zwolnić nierobów związkowych. Tylko praca stanowi wartość dodaną.
Pola
2 miesiące temu
Bardzo współczuję tym pracownikom, będą musieli się przebranżowić. Zmiana pracy zawsze jest stresującym przeżyciem, ale jak trzeba, to trzeba. Sama, aby móc więcej zarabiać, musiałam się przebranżowić. Zapisałam się do Studium Pracowników Medycznych i Społecznych, a teraz uczę się na kierunku ortoptystka. W branży medycznej zawsze będą wolne stanowiska pracy i jest lepiej płatna niż branża, w której dotychczas pracowałem.
Bida
3 miesiące temu
Robotyzacja. Pisano o tym 2 lata temu, że skutki będą dla ludzi opłakane
Kolo
3 miesiące temu
Money to niemce....
ROZSĄDEK
3 miesiące temu
To jest normalne zachowanie firmy wobec koniunkturalnych trendów terażniejszego świata. Spowolnienie gospodarcze to jest rzecz normalna w kapistalistycznym świecie ekonomicznym. Pewne są tylko podatki i śmierć . Pytanie tylko , czy bedzie to korekta wobec tylu lat nie usadnionego wzrostu , nie popratego wzrostem wydajności pracy, rozbujałych budżętów korporacji oraz pastwa , których rządy zadłużają się na potęgę . Czy katarzis nie przeobrazi się w totalny kryzys . Jeżęli do USA i UE dołaczą Chiny to mamy globalny kryzys , z którego chyba jedynym wyjściem będzie globalna wojna . A to już jest igranie z diabłem , bo nigdy nie wiadomo jak się ona zakończy , bo jak się zacznie to już niektórzy wiedzą . Ci co ją zaczną na pewno na niej mają zamiar dużo zarobić
...
Następna strona