Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jacek Kurski ponownie powołany do zarządu TVP

Jacek Kurski już ostatecznie wraca do zarządu TVP. Został ponownie powołany, bo Rada Mediów Narodowych musiała odczekać, aż zwolni się miejsce po Marzenie Paczuskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
RMN zdecydowała. Jacek Kurski ponownie w zarządzie TVP

Po zamieszaniu z powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu TVP, Rada Mediów Narodowych ostatecznie powierzyła mu stanowisko. Decyzję sprzed ponad tygodnia trzeba było unieważnić, bo w zarządzie publicznej telewizji nie może zasiadać więcej niż troje członków, więc trzeba było odczekać na zwolnienie miejsca przez Marzenę Paczuską.

Kurski będzie teraz nadzorował informacje, publicystykę i TVP Sport - podają wirtualnemedia.pl. Członkini zarządu Telewizji Polskiej Marzena Paczuska w ostatni piątek zrezygnowała z funkcji. Kilka godzin później przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne nad trzema uchwałami.

Pierwsza z nich stanowiła, że zarząd Telewizji Polskiej liczy trzy osoby, inna uchylała uchwałę z minionego tygodnia o powołaniu Jacka Kurskiego do zarządu TVP, a trzecia ponownie powoływała Kurskiego na członka zarządu spółki.

Obejrzyj: Polacy szturmują Bałtyk. "Wszyscy są złaknieni wyjazdu"

Kłopotliwe było powołanie Kurskiego do zarządu TVP z 22 maja. Według statutu, zarząd TVP może mieć maksymalnie trzy osoby, ale według ustawy przyznającej tegoroczną rekompensatę dla mediów publicznych nie obowiązuje taka zasada. Dlatego pojawiły się wątpliwości prawne.

W praktyce miejsce dla Kurskiego pojawiło się dopiero po rezygnacji Paczuskiej. Za ponownym jego powołaniem były trzy osoby (członkowie RMN z rekomendacji PiS: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk), a przeciw - dwie osoby (Juliusz Braun z rekomendacji PO i Grzegorz Podżorny z rekomendacji Kukiz '15).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2020

czatDlaczego płacimy abonament skoro z niego większa połowa Polski nie korzysta. Same bzdury łajdackie, czarna m...., i ubliżanie nam. A Kurski to … Czytaj całość

01-06-2020

Moj nikI tak to Panie jeszcze Prezydencie pomachales szabelka kilka miesiecy temu..Teraz ten numer znowu juz nie przejdzie bo ktos musi pracowac na Pana … Czytaj całość

01-06-2020

ElvisTo znacząco wzmacnia pozycję w sondażu prezydenta - hahahahahaha

Rozwiń komentarze (17)