Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jacek Kurski ponownie powołany do zarządu TVP

17
Podziel się:

Jacek Kurski już ostatecznie wraca do zarządu TVP. Został ponownie powołany, bo Rada Mediów Narodowych musiała odczekać, aż zwolni się miejsce po Marzenie Paczuskiej.

RMN zdecydowała. Jacek Kurski ponownie w zarządzie TVP
RMN zdecydowała. Jacek Kurski ponownie w zarządzie TVP (PAP)
bEstSqeZ

Po zamieszaniu z powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu TVP, Rada Mediów Narodowych ostatecznie powierzyła mu stanowisko. Decyzję sprzed ponad tygodnia trzeba było unieważnić, bo w zarządzie publicznej telewizji nie może zasiadać więcej niż troje członków, więc trzeba było odczekać na zwolnienie miejsca przez Marzenę Paczuską.

Kurski będzie teraz nadzorował informacje, publicystykę i TVP Sport - podają wirtualnemedia.pl. Członkini zarządu Telewizji Polskiej Marzena Paczuska w ostatni piątek zrezygnowała z funkcji. Kilka godzin później przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne nad trzema uchwałami.

Pierwsza z nich stanowiła, że zarząd Telewizji Polskiej liczy trzy osoby, inna uchylała uchwałę z minionego tygodnia o powołaniu Jacka Kurskiego do zarządu TVP, a trzecia ponownie powoływała Kurskiego na członka zarządu spółki.

bEstSqfb
Zobacz także: Obejrzyj: Polacy szturmują Bałtyk. "Wszyscy są złaknieni wyjazdu"

Kłopotliwe było powołanie Kurskiego do zarządu TVP z 22 maja. Według statutu, zarząd TVP może mieć maksymalnie trzy osoby, ale według ustawy przyznającej tegoroczną rekompensatę dla mediów publicznych nie obowiązuje taka zasada. Dlatego pojawiły się wątpliwości prawne.

W praktyce miejsce dla Kurskiego pojawiło się dopiero po rezygnacji Paczuskiej. Za ponownym jego powołaniem były trzy osoby (członkowie RMN z rekomendacji PiS: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk), a przeciw - dwie osoby (Juliusz Braun z rekomendacji PO i Grzegorz Podżorny z rekomendacji Kukiz '15).

bEstSqfh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEstSqfC
KOMENTARZE
(17)
dobra zmiana ...
rok temu
po raz kolejny PIS bardzo wyraźnie pokazał ile znaczy Duda jest ich kandydatem , przez całą kadencję był ich prezydentem i nikogo więcej a ci w nagrodę robią z niego pośmiewisko a nadal ponad 40 % wyborców chce takiego prezydenta widocznie tak jak Duda bez zastanowienia podpisuje co mu Kaczyński karze tak ci ludzie głosują bez zastanowienia na tego kogo propaganda wskaże
Tak tylko pyt...
rok temu
Kurski,wyremontowałeś leśniczówkę?
wacek
rok temu
targowica bardzo sie boi jacka
bEstSqfD
okko
rok temu
kurski jezd potszebny telewizje , co by mioł kto kupować seriale dlo wodza
kinoman
rok temu
Dlaczego nie nadaja filmu o zdradzie,zlodziejstwie i oszustwie(o dwoch takich co ukradli ksiezyc) kogo boli prawda???