Notowania

Jacek Sasin: "Jestem zaskoczony, bo Gowin wiedział o likwidacji 30-krotności i się na to zgodził"

- 18 głosów w tym układzie parlamentarnym decyduje o większości. Więc oczywiście musimy liczyć się ze zdaniem naszych sojuszników – powiedział Jacek Sasin, odnosząc się do sprzeciwu posłów Porozumienia wobec projektu zniesienia 30-krotności. Zapewnił, że do samego końca PiS będzie próbował przekonać ugrupowanie Jarosława Gowina do poparcia projektu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jacek Sasin wyraził zdziwienie stanowczym sprzeciwem Jarosława Gowina wobec zniesieniu limitu 30-krotności (Fot: Leszek Szymański/PAP)

Wicepremier i szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin jest zaskoczony, że ugrupowanie Jarosława Gowina stanowczo sprzeciwia się zniesieniu limitu 30-krotności składek ZUS.

- Tym bardziej, że nie ma mowy o żadnym zaskoczeniu ani nowym działaniu. Przed wyborami pan premier Gowin i jego partia wiedzieli, że takie plany są. Co więcej, premier Gowin na Radzie Ministrów głosował za budżetem, który uwzględniał wpływy z tej zmiany zapewnił na antenie radia RMF FM.

Posłowie klubu parlamentarnego Lewica na sejmowym korytarzu
Zniesienie limitu 30-krotności. Gowin się buntuje, ale Lewica może pomóc PiS

Wyjaśnił, że wprawdzie Porozumienie nie jest formalnie koalicjantem, a jedynie startowało z list PiS-u, ale 18 posłów Porozumienia to "być albo nie być" w sprawie zniesienia limitu, bo decyduje o większości parlamentarnej. W związku z tym do ostatniej chwili (głosowanie zaplanowane jest na wtorek 19 listopada) posłowie PiS będą przekonywać kolegów do poparcia projektu. Przekonanie poszczególnych posłów może być jednak niemożliwe, bo Jarosław Gowin zapowiedział dyscyplinę w głosowaniu.

Obejrzyj: 30-krotność ZUS. Gowin: obronię przedsiębiorców, nie umierając. Będę królem życia

Czy w 2020 r. użytkownicy indywidualni zapłacą więcej za prąd?

- Podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie – zadeklarował. W tej chwili to właśnie Sasin jako Minister Aktywów Państwowych odpowiada za tę kwestię.

Jarosław Kaczyński w Sejmie
30-krotność limitu składek ZUS. PiS szuka sojuszników, prezes liczy szable

Co innego w przypadku podmiotów gospodarczych.

- Dla małych i średnich udało się utrzymać te ceny, ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą się liczyć z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: jacek sasin, ministerstwo skarbu państwa, ceny prądu, energia, 30-krotność zus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2019

EugeniuszNiech żyje socjalizm. Niech żyje Prezes. Burżujom krwiopijcom zabrać wszystko, każdemu dać po równo..., tylko tym co rozdają dać trochę więcej.

18-11-2019

jacoZłodziejski rzad, kazdy pracujący zostanie zniszczony.

18-11-2019

głupota boliA na zdjęciu nowa elita, Przepiękna twarz dobrej zmiany.

Rozwiń komentarze (148)