Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Jacek Sasin może zastąpić Teresę Czerwińską

54
Podziel się:

Jest praktycznie pewne, że szykują się zmiany na fotelu ministra finansów. Kto będzie nowym szefem resortu? Lista nazwisk nie jest długa, a znajduje się na niej m.in. obecny sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Jacek Sasin może zostać nowym ministrem finansów
Jacek Sasin może zostać nowym ministrem finansów (East News, Mateusz Grochocki/East News)

Jacek Sasin jest potencjalnym kandydatem na nowego ministra finansów - wynika z nieoficjalnych ustaleń "Rzeczpospolitej". Gazeta ustaliła, że dotychczasowa szefowa resortu Teresa Czerwińska niemal na pewno straci stanowisko. Do takich samych ustaleń doszło też RMF FM.

Oprócz Sasina, potencjalnymi następcami Czerwińskiej są dotychczasowy wiceminister finansów Leszek Skiba i - jak donosi "Rz" - szef krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś, a także Marek Dietl, obecny prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

O odejściu Teresy Czerwińskiej z gabinetu Morawieckiego mówi się już od kilku miesięcy. Informacje te były dotychczas dementowane, również przez samego premiera.

Zobacz także: Obejrzyj też: Minister Czerwińska powinna odejść? Prof. Bugaj: "Tak, pytanie kiedy i w jakiej formie"

Powodem odejścia miałby być fakt, że minister, która stoi na straży państwowych finansów, starała się w ostatnim czasie nieco tonować obietnice socjalne, złożone podczas kampanii do PE przez Jarosława Kaczyńskiego. Pójdą na nie bowiem miliardy złotych.

Politycy PiS zarzucają Czerwińskiej, że zamiast uwiarygadniać obietnice z "Piątki Kaczyńskiego", ta studzi emocje i mówi o "poszukiwaniu pieniędzy".

Możliwe też, że premier na chwilę sam może zostać ministrem finansów. Morawiecki w rządzie już kilkukrotnie łączył różne funkcje. We wrześniu 2016 roku był wicepremierem oraz szefem dwóch resortów: rozwoju i finansów. Teraz takie rozwiązanie jest mniej prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Jacek Sasin jest obecnie sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów. Jest absolwentem historii na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania w administracji publicznej na Akademii Leona Koźmieńskiego.

Dawniej pracował w Urzędzie m.st. Warszawy, pełnił funkcję kierownika urzędu stanu cywilnego, a później zastępcy burmistrza dzielnicy Śródmieście. Przez kilka miesięcy 2007 roku był wojewodą mazowieckim. Następnie został doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Od 2011 roku jest posłem PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(54)
Paranoja
2 lata temu
To się w głowie nie mieści!!!!!!!
Oby 4
2 lata temu
W jego finansach 70 mln to będzie pikuś . Super zdolny nieudacznik finansowy , specjalista od spraw niepotrzebnych .Dobry wybór do zaśmiecania politycznych stanowisk .W Rządzie ich nie brakuje . Aptekarzowi też generałowie oddawali honory .Panie Premierze odsuń Pan Kaczyńskiego ,aby jakiś prezesik rządził Panem i 40 mln Narodem , ten człowiek niszczy wizerunek Polaków w UE i na całym świecie .
seniorka
4 lata temu
Ależ ten Sasin to zdolny facet- na wszystkim się zna ale najlepszy jednak jest w rozwalaniu tego wszystkiego co się dotknie. Fachowiec jakiego to ze świecą szukać. Trzeba mu powierzyć finanse naszego kraju a szybko znikniemy z mapy. Żal mi kraju naszego ale przecież ktoś wybierał rządzących - teraz niech tego żałują,że przyczynili się do takiej sytuacji kraju.
igi50
5 lata temu
panie Sasinczemu tak pana wzbużyły kometarze pani Jandy i pana Siekiewicza a milczysz człeku na temat tego człowieka z P. I. S który to wykorzystał niepełno sprawnych umysłowo do głosowania podając im kartki z nazwiskami tu sie cisną słowa oburzenia bo jakoś wcześniej nie dbaliście o tę grupe społeczną tak gorliwie czekam na pańskie oburzenie
xxx
5 lata temu
Oczywiście, kwalifikacje zbędne. bo rozdawać do ostatniej złotówki to żaden problem. Gorzej jak już nie będzie z czego dawać, wtedy Trybunał Stanu, ale na pewno nie pisowski pod wodzą przyłębskiej i kwaczki. Oby jak najszybciej.
...
Następna strona