Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Teresa Czerwińska straci stanowisko. Będzie dymisja

216
Podziel się

Minister finansów odejdzie z gabinetu Mateusza Morawieckiego. I to prawdopodobnie już w ten czwartek - podaje nieoficjalnie RMF FM.

Teresa Czerwińska straci stanowisko. Będzie dymisja
(East News, Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bCZUTTKd

Dziennikarze radia potwierdzili ten scenariusz w kilku partyjnych i rządowych źródłach. Według ich ustaleń premier Mateusz Morawiecki ogłosi dymisję Czerwińskiej niejako przy okazji rekonstrukcji rządu spowodowanej tym, że część obecnych ministrów obejmie mandat europosła i pojedzie do Brukseli.

O odejściu Teresy Czerwińskiej z gabinetu Morawieckiego mówi się już od kilku miesięcy. Informacje te były dotychczas dementowane, również przez samego premiera.

Powodem odejścia miałby być fakt, że minister, która stoi na straży państwowych finansów, starała się w ostatnim czasie nieco tonować obietnice socjalne, złożone podczas kampanii do PE przez Jarosława Kaczyńskiego. Pójdą na nie bowiem miliardy złotych.

bCZUTTKf

Obejrzyj też: Minister Czerwińska powinna odejść? Prof. Bugaj: "Tak, pytanie kiedy i w jakiej formie"

Politycy PiS zarzucają Czerwińskiej, że zamiast uwiarygadniać obietnice z "Piątki Kaczyńskiego", ta studzi emocje i mówi o "poszukiwaniu pieniędzy".

Jak wynika z informacji money.pl, lista chętnych do objęcia władzy nad resortem jest krótka. Pojawia się na niej nazwisko Leszka Skiby, obecnego wiceministra finansów.

bCZUTTKl

Możliwe też, że premier na chwilę sam może zostać ministrem finansów. Morawiecki w rządzie już kilkukrotnie łączył różne funkcje. We wrześniu 2016 roku był wicepremierem oraz szefem dwóch resortów: rozwoju i finansów. Teraz takie rozwiązanie jest mniej prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

- Moim zdaniem Teresa Czerwińska powinna zrezygnować ze swojej funkcji - mówił w kwietniu w rozmowie z money.pl prof. Ryszard Bugaj. - Pytanie tylko kiedy i w jakiej formie? Przypuszczam, że będzie chciała zrezygnować tak, aby nie robić z tego politycznego zdarzenia. Tego i tak nie da się uniknąć, natomiast gdyby to zrobiła teraz, to byłoby to duże wydarzenie - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCZUTTKG
KOMENTARZE
(216)
ghrtzhjzrj
rok temu
Nie chce odpowiadac za deficyt budzetowy spowodowany rozdawnictwem PiS. Morawiecki ja przekonywal by wytrzymala z rezygnacja do eurowyborow.
Małgorzata
rok temu
Mądra to musi odejść.
ekonomista
rok temu
no cóż kobieta jest mądra, to wie, że się z pustego nie naleje ….
bCZUTTKH
Hlus
rok temu
Ciekawe co obiecaja,aby wygrać wybory jesienne?,Może manne z nieba
dam
rok temu
Emeryci dostaliście 13 emeryturę ja też dostałem. Tylko proszę iść do marketu i zabaczcie ceny. Pietruszka i tak drogo kosztowała 10 zł a teraz już 15 zł za kg. Emeryci jak umiecie liczyć to proszę policzyć ile z tej 13 zostanie za miesiąc a później następna miesiące już nie ma 13. A w kasie państwowej rośnie dług którego nigdy nie splacimy.
Najnowsze komentarze (216)
Na otarcie łe...
rok temu
dostanie jakiś dobrze płatny etacik prezesa dużej spółki lub banku.
rosignol
rok temu
Polacy alternatywy nie mają, bo na kogo? Przecież nie dyndały
Ryszard Petru...
rok temu
Pani Teresko, wiem, ze jak kazda Polka wie pani ze lubie blondynki . Relaksujcy wikendzik na Madeze : tylko ty i Ja ?
Warto przeczy...
rok temu
wig z wigorem Wprost gugl 6 III 2005
kris
rok temu
Litościwy pan - onegdaj bywało że posłańcy przynosząc złe wieści byli skracani o głowę . Po dojściu do władzy drugiej strony mocy ta cała Czerwińska będzie gwiazdą na komisji śledczej odnośnie BANKRUCTWA IV Najjaśniejszej Rzeczpospolitej
Lekarz
rok temu
Test przedsiębiorcy tak głośno zapowiadany przez tę nepotyczną działaczkę partyjną kosztował PIS kilka procent
suweren
rok temu
Początek tragedii narodowej Polaków dodrukują pieniędzy a po już tylko potop. P olska i S łoncewska mafia nas urządzi tylko nieszczęście spadnie na naród i tych co będą musieli posprzątać
Jednak praca ...
rok temu
Im ludzie więcej dostają /darmówki socjalnej/, tym są coraz bardziej roszczeniowi-niezdolni do jakiejkolwiek konstruktywnej działalności społeczno-gospodarczej...
bCZUTTKz
Ni no
rok temu
Niech Pinokio stanie na czele ministerstwa finansów. Bedzie kiedyś w przyszłości odpowiadał przed Tfybunałem Stanu.
Kazi-k
rok temu
Ktoś z PiS-u do zagospodarowania przez opozycję i to z jaką wiedzą. Może opozycji pomóc w wyjaśnianiu mechanizmów stosowanych przez Piś w finansowaniu obietnic, które tylko zwiększają zadłużenie, Budżetu Kraju.
Piotrek
rok temu
Nie chce podpisywać rozdawnictwa pomysłów Jarka w dodatku sprzeciwiała się temu więc będzie musiała odejść. Przecież każdy kto się sprzeciwia Jarosławowi musi odejść
KrotexGT
rok temu
No co chcecie jest jeszcze zakoszone drugie OFE ,.jak sie skonczy kasa to dopiero bedzie sie dzialo
KrotexGT
rok temu
Oni nas pchaja w przepasc na razie cudem maja kase ale vo dalej? Jak zabraknie to skonczy eldorado nierobow
Pis idzie w i...
rok temu
Trzy dynastie. Oni doprowadzili Grecję na skraj przepaści 06 lipca 2011, 20:10 google
...
Następna strona