Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Jacek Sasin na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym górnikiem

1507
Podziel się

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin jest objęty kwarantanną - poinformował sam zainteresowany na Twitterze. Polityk miał mieć kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa. Do feralnego spotkania miało dojść w miniony czwartek w siedzibie resortu - dowiaduje się money.pl.

Jacek Sasin został objęty kwarantanną. Poinformował o tym na Twitterze
Jacek Sasin został objęty kwarantanną. Poinformował o tym na Twitterze (Materiały prasowe)
bEqKxAlh

Minister aktywów państwowych miał mieć kontakt z zakażonym podczas rozmów z górnikami. Resort szczegółów nie ujawnia, ale jak udało nam się dowiedzieć - spotkanie odbyło się w miniony czwartek w budynku resortu. Na razie nie wiadomo, z kim spotykał się od tego czasu.

Sasin o kwarantannie poinformował osobiście na Twitterze. "Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - napisał wicepremier.

bEqKxAlj

Jako pierwszy poinformował o tym "Super Express" w poniedziałek tuż przed 20:30.

- Nie mam takich informacji, muszę to sprawdzić - poinformował nas rzecznik rządu Piotr Muller, gdy zapytaliśmy go o doniesienia "SE" tuż po ich opublikowaniu. Pół godziny później informację potwierdził sam Sasin.

Zobacz także: Obejrzyj: Trudna sytuacja kopalń. I nie chodzi tylko o koronawirusa

Przypomnijmy, że Sasin od pewnego czasu spotyka się z górnikami i rozmawiał na temat sytuacji w branży. Szczególnie, że śląskie kopalnie to obecnie największe ognisko choroby w kraju. Codzienne dane pokazują, że właśnie w tym regionie odnotowuje się zdecydowaną większość zachorowań.

bEqKxAlp

Ponieważ to wicepremier odpowiada w rządzie za górnictwo, to właśnie on został oddelegowany do rozmów z górnikami.

- Absolutnie koronawirus nie jest i nie będzie żadnym pretekstem, żeby podejmować jakieś nadzwyczajne działania długofalowe. Moim głównym założeniem jest dążenie do tego, żeby górnicy nie tracili pracy i żebyśmy zapewnili bezpieczeństwo energetyczne Polsce - mówił w połowie maja wicepremier.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEqKxAlq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqKxAlK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1507)
obywatel
rok temu
Górnictwo przynosi straty za które wszyscy płacimy (wysokie pensje górników, węgiel Polski jest dwa razy droższy od Rosyjskiego , malejące wydobycie , kary z Unii Europejskiej za nad emisje dwutlenku węgla , 13,14 wypłata dla górników wcześniejsza emerytura). POZAMYKAĆ POLSKIE KOPALNIE !!!
Wyborca nie P...
rok temu
Prawie mi się go żal zrobiło....prawie. Sasin oddaj 75 milionów zmarnowane na wybory których nie było.
Megi56
rok temu
A może to kwarantanna przed odpowiedzialnością za wydrukowane karty?Kwarantannę mają górnicy dodatni a ten komediant co ma? Jakieś odszkodowanie się mu nalezy napewno!
bEqKxAlL
Stachu
rok temu
Oby kulawy podlapal od niego virusa
aaa
rok temu
analny?
...
Następna strona