Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jacek sasin
25.05.2020 21:48

Jacek Sasin na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym górnikiem

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin jest objęty kwarantanną - poinformował sam zainteresowany na Twitterze. Polityk miał mieć kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa. Do feralnego spotkania miało dojść w miniony czwartek w siedzibie resortu - dowiaduje się money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Jacek Sasin został objęty kwarantanną. Poinformował o tym na Twitterze

Minister aktywów państwowych miał mieć kontakt z zakażonym podczas rozmów z górnikami. Resort szczegółów nie ujawnia, ale jak udało nam się dowiedzieć - spotkanie odbyło się w miniony czwartek w budynku resortu. Na razie nie wiadomo, z kim spotykał się od tego czasu.

Sasin o kwarantannie poinformował osobiście na Twitterze. "Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - napisał wicepremier.

Jako pierwszy poinformował o tym "Super Express" w poniedziałek tuż przed 20:30.

- Nie mam takich informacji, muszę to sprawdzić - poinformował nas rzecznik rządu Piotr Muller, gdy zapytaliśmy go o doniesienia "SE" tuż po ich opublikowaniu. Pół godziny później informację potwierdził sam Sasin.

Obejrzyj: Trudna sytuacja kopalń. I nie chodzi tylko o koronawirusa

Przypomnijmy, że Sasin od pewnego czasu spotyka się z górnikami i rozmawiał na temat sytuacji w branży. Szczególnie, że śląskie kopalnie to obecnie największe ognisko choroby w kraju. Codzienne dane pokazują, że właśnie w tym regionie odnotowuje się zdecydowaną większość zachorowań.

Ponieważ to wicepremier odpowiada w rządzie za górnictwo, to właśnie on został oddelegowany do rozmów z górnikami.

- Absolutnie koronawirus nie jest i nie będzie żadnym pretekstem, żeby podejmować jakieś nadzwyczajne działania długofalowe. Moim głównym założeniem jest dążenie do tego, żeby górnicy nie tracili pracy i żebyśmy zapewnili bezpieczeństwo energetyczne Polsce - mówił w połowie maja wicepremier.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2020

WyborcaMam nadzieję, że z tego już nie wyjdzie. To była by sprawiedliwość.

25-05-2020

polakkiedy szlag go trafi? pierwszy sługus jareczka.

25-05-2020

SHREKwypisz wymaluj

Rozwiń komentarze (1507)