Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jacek Sasin o specustawie. "Nasza ustawa odpowiada na potencjalne zagrożenia"

Nie nakręcajmy paniki, bo za nią podąża chaos. Musimy działać w sposób zorganizowany, zgodny z planem. Od wielu dni działa zespół koordynacyjny, w którym uczestniczy minister zdrowia. Jesteśmy przygotowani na koronawirusa – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jacek Sasin zarzucił opozycji, że na koronawirusie chce ugrać swoje polityczne cele (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS)

Jako "absurdalne" w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News określił zarzuty opozycji o to, że poniedziałkowe specjalne posiedzenie Sejmu poświęcone koronawirusowi i temu, w jaki sposób Polska jest przygotowana na jego pierwsze przypadki, zostało zwołane zbyt szybko, tak że opozycja nie miała czasu, by się do dyskusji przygotować. To nie koniec jego uwag w kierunku partii opozycyjnych.

- Absurdalne są zarzuty, że ukrywane są przykłady koronawirusa w Polsce. To pokazuje, że politykom opozycji nie zależy na zdrowiu Polaków i nie rozumieją, jak ważne są sprawy zdrowia i bezpieczeństwa – powiedział minister aktywów państwowych. - Rozumiem, że opozycja jest rozczarowana, że nie ma u nas jeszcze koronawirusa. Przebierają nogami, że może wreszcie ktoś zachoruje i będzie można powiedzieć, że to wina rządu.

Obejrzyj: Koronawirus a sprawa pacjentki z Krotoszyna. "Nie było przesłanek epidemiologicznych"

W poniedziałek do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Sasin bronił w wywiadzie zasadności wprowadzenia radykalnych rozwiązań, nawet jeśli naruszą swobodę jednostek.

Sejm. Jest rządowy projekt ustawy ws. koronawirusa
Koronawirus w Europie. Jest reakcja rządu. Do Sejmu wpłynął projekt ustawy

- Zawsze przy takiej dużej skali niebezpieczeństwa będą potrzebne działania niestandardowe, wiec musimy przyjąć prawo, które jest teraz procedowane. To przymusowa kwarantanna – to nadzwyczajne działanie, bo ingeruje w swobodę. To też odejście od ustawy o zamówieniach publicznych, gdy nagle trzeba zamówić np. maseczki. Reglamentacja maseczek, w ostateczności też produktów żywnościowych – przypomniał najważniejsze postanowienia specustawy.

- Nasza ustawa odpowiada na potencjalne zagrożenia – zapewnił Jacek Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: jacek sasin, koronawirus, specustawa, sejm, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2020

zepP†Sowski orzeł, jestem przekonany, że odegra znakomitą rolę w P🖕S !!! To wybitnie zdolny człowiek. Już po 10 latach studiowania uzyskał tytuł … Czytaj całość

02-03-2020

Twój nickSłuchałem tego słowotoku w telewizji. W jego przypadku wiedza jest odwrotnie proporcjonalna do ilości paplaniny

02-03-2020

XXXNa każdym posiedzeniu Sejmu widać jak inteligentni są opozycjoniści. Zero inteligencji

Rozwiń komentarze (37)