Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Jak pracują nasi posłowie? Powstała aplikacja, która to sprawdza

8
Podziel się:

Ile dają z siebie nasi parlamentarzyści? Jak pracują? Teraz można to sprawdzić za pomocą aplikacji, która monitoruje aktywność 460 posłów. Zarówno tych z obozu władzy jak i opozycji. "Wystarczy kilka kliknięć w przeglądarce na smartfonie, by odnaleźć posła, który nas interesuje" - przekonuję autorzy startup-u.

Jak pracują nasi posłowie? Powstała aplikacja, która to sprawdza
Sejmomierz.pl to aplikacja, która ma sprawdzić, jak pracują posłówie. (sejmomierz.pl)
bEUTrvud

Puste ławy Sejmowe, głosownie za nieobecnych, tak zwane pomyłkowe głosowania i reasumpcje, przysypianie na posiedzeniach czy konferencjach. Jak pracuje polski Sejm i za co biorą pieniądze nasi reprezentacji? Teraz można to sprawdzić za pomocą smartfona - donosi portal mamstartup.pl.

Sejmomierz.pl to aplikacja, która ma w tym pomóc. Informacje o tym, kto i jak wywiązuje się ze swoich podstawowych poselskich obowiązków, ma być dzięki niej łatwiejsze.

Zobacz także: Pandemia dobrym czasem na podwyżki dla polityków? Wiceminister zdrowia odpowiada
bEUTrvuf

"Każdy obywatel powinien wiedzieć, jak spisuje się parlamentarzysta z naszego miasta czy regionu. Czy bierze udział we wszystkich głosowaniach? Odpowiedź na te pytania mamy teraz pod ręką" - przekonują autorzy pomysłu.

Właściwie kilka kliknięć na smartfonie czy przeglądarce pozwala odnaleźć posła, który nas interesuje i sprawdzić, jak wygląda jego zawodowa aktywność.

"Dzięki algorytmom, które automatycznie analizują tysiące danych ze stron sejmowych, można w łatwy i przejrzysty sposób dowiedzieć się, jak naprawdę pracuje polski Sejm oraz poszczególni posłowie. Na interaktywnej mapie sprawdzimy, jak rozkłada się poselska aktywność w całym Sejmie" - podkreślają twórcy Sejmometru.

bEUTrvul

Ile dostają za swoją pracę?

Po podwyżkach polski poseł zarabia ponad dwa razy tyle, co statystyczny Polak. Ich pensje wzrosły do 12,6 tys. zł brutto, a więc 225 proc. przeciętnego wynagrodzenia "Kowalskiego".

Do tego jeszcze dochodzi dieta parlamentarna, która w tej chwili stanowi 25 proc. uposażenia. Dieta ma w założeniu pokrywać koszty związane z wykonywaniem mandatu oraz liczne przywileje jak darmowy transport publiczny, bezpłatne loty, przejazdy pociągmi czy nocleg w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTrvuG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
P.S
miesiąc temu
Aplikacja może i dobra ale brakuje mi tego że nie wiem jak głosuje poseł na którego głosowałem . Bo co innego jest na wyborach a co innego gdy jest się już na krześle.
ttt
miesiąc temu
I z jego wypowiedziami, wnoszonymi uwagami do uchwał to by już było ekstra
pis to dno
miesiąc temu
każda forma kontroli społecznej jest dobra
bEUTrvuH
startap
miesiąc temu
Tablica z przekaźnikami szybciej i taniej klikała by polecenia z Brukseli.
wisus54
miesiąc temu
Jakie koszty transportu ?? To w ustawach są zapisy o bezpłatnym podróżowaniu posłów nawet w regulaminach przewozów pasażerskich. Skoro poseł nie kożysta z tych ułatwień za paliwo do samochodu powinien płacić sam.