Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jak wiązać krawat? Poradnik z rodzajami wiązań

1
Podziel się:

Krawat to nieodłączny element wielu męskich stylizacji. W jaki sposób go wiązać, żeby wyglądał stylowo? Okazuje się, że wystarczy znajomość kilku rodzajów wiązań krawata, żeby móc dopasować sposób ekspozycji tego dodatku do konkretnej okazji.

Jak wiązać krawat? Poradnik z rodzajami wiązań
Jak wiązać krawat? Poradnik z rodzajami wiązań (WP.PL)
bEEAKqYB

Wiązanie krawatów - obowiązek czy tradycja?

Najczęstszym problemem dotyczącym noszenia krawatów nie jest ich zakup czy dobór do stylizacji, ale niestety - sposób wiązania. Panuje powszechne przekonanie, że każdy mężczyzna powinien umieć wiązać krawat i taka opinia jest całkowicie słuszna!

Wszystko dlatego, że w garderobie każdego mężczyzny powinny znaleźć się odmienne akcesoria na różne okazje. Najmodniejsze krawaty znajdziesz na Domodi- to spośród nich można wybrać elegancki dodatek do koszuli na uroczystość rodzinną, spotkanie biznesowe czy nieformalne wyjście wieczorowe. W sytuacji, gdy nie nosi się tego elementu stroju na co dzień i nie ma się wprawy w jego wiązaniu, to i tak warto znać przynajmniej podstawowe rodzaje wiązań krawata. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka umiejętność będzie przydatna.

bEEAKqYD

Wiązanie krawatów wynika zatem poniekąd z tradycji przekazywanej z ojca na syna, ale także z zasad ubierania się określonych na danym wydarzeniu.

Jak zawiązać krawat?

Spośród kilkudziesięciu metod wiązania krawata podstawowym i najbardziej popularnym jest węzeł prosty (four-in-hand). Pasuje do większości krawatów i niemalże każdego rodzaju kołnierza (z wyjątkiem kołnierzy ekstremalnie rozciągniętych). Dodatkowo takie wiązanie pomaga optycznie wydłużyć szyję.

Wiązanie krawata w 4 krokach:

bEEAKqYJ

Krok 1: Szerszy koniec krawata przełożyć nad węższy, by jego czubek był skierowany w prawą stronę.

Krok 2: Szerszy koniec przełożyć w lewą stronę pod spodem węższego końca, a później w prawą nad nim.

Krok 3: Szerszy koniec przełożyć następnie od dołu do góry przez pętlę, a później przeciągnąć go w dół.

Krok 4: Przytrzymać wąski koniec krawata i delikatnie uformować węzeł.

bEEAKqYK

Jaki rodzaj węzła krawata wybrać?

● Węzeł prosty (four-in-hand)

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest węzeł prosty (four-in-hand). Idealnie nadaje się na różnego rodzaje okazje i do wiązania grubych oraz mięsistych krawatów. Węzeł optycznie wydłuża szyję. Można z powodzeniem wybrać ten węzeł zarówno na uroczystość rodzinną, jak i spotkanie biznesowe. Nadaje się również w codziennym życiu - w pracy, na spotkaniu ze znajomymi, a także podczas randki.

● Węzeł windsorski i półwindsorski

bEEAKqYL

Wiązanie windsor jest chętniej wybierane na specjalne okazje. Nazwa wiązania pochodzi od księcia Windsor, który mocno spopularyzował krawat w tym wydaniu. Wiązanie windsorskie charakteryzuje się przede wszystkim grubym węzłem, który świetnie pasuje do kołnierzyka włoskiego, a także do kamizelki męskiej. Do wiązania windsor najlepiej wybrać wąski krawat z cienkiego materiału. Do krawatów o średniej szerokości nadaje się węzeł półwindsorski.

● Wiązanie księcia Alberta

Chcąc w efektowny sposób podkreślić krawat, warto wybrać wiązanie księcia Alberta. Wyróżnikiem tej metody wiązania jest charakterystyczna “łezka”, która powstaje zaraz pod węzłem. Często węzeł Alberta jest wyjściem awaryjnym w przypadku zakupu zbyt długiego krawatu.

W noszeniu eleganckich krawatów liczą się nie tylko wiązania, ale także uroczystość, na którą wkłada się tego typu dodatek stylizacyjny. Niewątpliwie warto nosić krawat, ponieważ dodaje on elegancji każdemu mężczyźnie i potrafi zamienić standardową stylizację w strój pełen klasy oraz sznytu.

bEEAKqZe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
ekspertom bez...
2 lata temu
Pożyteczny poradnik,. choć widać tendencję, w tym na money pl, niechlujów którzy występują bez krawata.