Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Jarosław Gowin gani wiceministra finansów: "To jest gadanie". Broni przedsiębiorców przed ZUS i testem

18
Podziel się:

- Nie będzie żadnego testu przedsiębiorców. Mogę o tym zapewnić – mówi w rozmowie z money.pl wicepremier Jarosław Gowin. Gani wiceministra finansów Leszka Skibę, mówiąc że niepotrzebnie „gada” o teście. Wicepremier chce jednocześnie zablokować pomysł zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS.

Jak wynika ze słów wicepremiera, zniesienie limitu wysokości składek na ZUS najwyraźniej dzieli rząd.
Jak wynika ze słów wicepremiera, zniesienie limitu wysokości składek na ZUS najwyraźniej dzieli rząd. (Money.pl, Krzysztof Olszewski)
bECUjpCJ

Jeśli, ktoś z przedstawicieli administracji państwowej gada ciągle jeszcze o teście przedsiębiorcy, to najwyższa pora, aby ugryzł się w język – skomentował w money.pl Jarosław Gowin słowa wiceministra finansów Leszka Skiby.

Wicepremier oświadczył też - nie wiedząc, kto mówił o przepisach mających na celu wprowadzenie testu przedsiębiorcy - że „były to usta niemiarodajne”. Na uwagę, że są to słowa przedstawiciele resortu finansów, dodał, że skoro wiceminister nadal podnosi ten temat, to on „poruszy go na Radzie Ministrów”.

– Jednoznacznie to przetniemy – mówił Gowin, zapewniając, że testu przedsiębiorcy nie będzie. Jak stwierdził, żadne zmiany w prawie nie są potrzebne, bo już dziś jest prawo regulujące ten temat.

bECUjpCL
Zobacz także: Obejrzyj: Gowin broni przedsiębiorców. Nie chce ani testu przedsiębiorców, ani zniesienia limitu ZUS

Jak dodawał, sprawę zamknął też już premier Morawiecki w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. W tym samym wywiadzie szef Rady Ministrów zapowiedział też zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. Jarosław Gowin oświadczył, że będzie chciał przekonywać premiera do zmiany planów.

- Wolałbym, aby tego instrumentu nie uruchamiać. Moim zdaniem szanse na to, że osiągnie się jakieś dodatkowe wpływy są dyskusyjne – mówił money.pl Jarosław Gowin. - Tu jeszcze popolemizuję z panem premierem – dodał.

bECUjpCR

Przeciwko zniesieniu limitu wysokości składek na ZUS wystąpiła też już wcześniej minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy".

Przypomnijmy, że Leszek Skiba kilka dni temu stwierdził podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego, że rząd pracuje nad uszczelnieniem prawa. Ma ono sprawić, że więcej osób będzie pracować na etacie a nie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECUjpDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Lolo
2 lata temu
Idą wybory, więc ten pan jest znowu za, a nawet przeciw...
Pytanie
2 lata temu
Panie Gowin, a jak tam ostatnie spotkanie w sprawie 447?
Kl
2 lata temu
A jak przyjdzie do głosowania, to gacie pełne i zagłosuje jak pryncypał każe
bECUjpDn
olek
2 lata temu
Nie wierzcie w ani jedno jego słowo! To farbowany lis! I widać, że coraz bardziej linieje!!!
olek
2 lata temu
Czy ten rząd ze sobą w ogóle rozmawia? To jakaś potworna amatorszczyzna! PRECZ Z PISEM !!!!