Notowania

Jarosław Gowin gani wiceministra finansów: "To jest gadanie". Broni przedsiębiorców przed ZUS i testem

- Nie będzie żadnego testu przedsiębiorców. Mogę o tym zapewnić – mówi w rozmowie z money.pl wicepremier Jarosław Gowin. Gani wiceministra finansów Leszka Skibę, mówiąc że niepotrzebnie „gada” o teście. Wicepremier chce jednocześnie zablokować pomysł zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Jak wynika ze słów wicepremiera, zniesienie limitu wysokości składek na ZUS najwyraźniej dzieli rząd. (Fot: Krzysztof Olszewski)

Jeśli, ktoś z przedstawicieli administracji państwowej gada ciągle jeszcze o teście przedsiębiorcy, to najwyższa pora, aby ugryzł się w język – skomentował w money.pl Jarosław Gowin słowa wiceministra finansów Leszka Skiby.

Wicepremier oświadczył też - nie wiedząc, kto mówił o przepisach mających na celu wprowadzenie testu przedsiębiorcy - że „były to usta niemiarodajne”. Na uwagę, że są to słowa przedstawiciele resortu finansów, dodał, że skoro wiceminister nadal podnosi ten temat, to on „poruszy go na Radzie Ministrów”.

– Jednoznacznie to przetniemy – mówił Gowin, zapewniając, że testu przedsiębiorcy nie będzie. Jak stwierdził, żadne zmiany w prawie nie są potrzebne, bo już dziś jest prawo regulujące ten temat.

Obejrzyj: Gowin broni przedsiębiorców. Nie chce ani testu przedsiębiorców, ani zniesienia limitu ZUS

Jak dodawał, sprawę zamknął też już premier Morawiecki w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. W tym samym wywiadzie szef Rady Ministrów zapowiedział też zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. Jarosław Gowin oświadczył, że będzie chciał przekonywać premiera do zmiany planów.

- Wolałbym, aby tego instrumentu nie uruchamiać. Moim zdaniem szanse na to, że osiągnie się jakieś dodatkowe wpływy są dyskusyjne – mówił money.pl Jarosław Gowin. - Tu jeszcze popolemizuję z panem premierem – dodał.

Przeciwko zniesieniu limitu wysokości składek na ZUS wystąpiła też już wcześniej minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy".

Przypomnijmy, że Leszek Skiba kilka dni temu stwierdził podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego, że rząd pracuje nad uszczelnieniem prawa. Ma ono sprawić, że więcej osób będzie pracować na etacie a nie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2019

JAGGowin podobno też dzielnie bronił dzieci przed kościelnymi pedofilami. Skutki widać, słychać i czuć.

13-05-2019

Mam pomysłWprowadzcie koncesje wydawane z Nowogrodziej na prowadzenie biznesu. Wtedy będzie uczciwie

13-05-2019

MarianGdzie sa pieniedze za las ?!

Rozwiń komentarze (18)