Notowania

Jerzy Kwieciński kandydatem na ministra finansów

Jerzy Kwieciński to kandydat premiera Morawieckiego na nowego ministra finansów – wynika z informacji, do których dotarła Wirtualna Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Po wyborach w 2015 r. Kwieciński został jednym z najbliższych współpracowników Mateusza Morawieckiego w resorcie rozwoju. (Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

Wakat na miesiąc przed wyborami ma objąć obecny szef resortu Inwestycji i Rozwoju.

Miejsce zwolniło się po tym jak Marian Banaś został szefem Najwyższej Izby Kontroli. Nie potwierdzi się tym samym scenariusz, w którym Mateusz Morawiecki pełni dwie funkcje.

Jak informuje portal Wp.pl za kandydaturą Kwiecińskiego przemawiało doświadczenie w dziedzinie finansów oraz dobre recenzje za sprawowanie roli nadzorcy sektora inwestycyjnego.

Jerzy Kwieciński jest ekspertem w dziedzinie funduszy europejskich. Przez ponad 10 lat współpracował z minister Grażyną Gęsicką. Po wyborach w 2015 r. został jednym z najbliższych współpracowników Mateusza Morawieckiego w resorcie rozwoju.

Oficjalna nominacja ma zostać ogłoszona już wkrótce. KPRM miał o niej także poinformować Pałac Prezydencki, gdyż ostateczna decyzja należy do Andrzeja Dudy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, minister finansów, Jerzy Kwieciński, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2019

OlaRaczej kandydatem na kacze popychadlo.

13-09-2019

LolStrach się bać.

Rozwiń komentarze (2)