Notowania

rząd
19.09.2019 11:16

Jerzy Kwieciński na ministra finansów. Tego chce premier Morawiecki

Premier Morawiecki zwrócił się do prezydenta o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów - podaje rzecznik rządu Piotr Müller. Kwieciński ma jednocześnie dalej pełnić funkcję szefa resortu inwestycji i rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Kwieciński ma kierować resortem finansów

Od 2018 r. Kwieciński jest ministrem inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jak informuje rzecznik rządu, Kwieciński ma teraz kierować zarówno resortem finansów, jak i inwestycji i rozwoju. To potwierdzenie informacji Wirtualnej Polskisprzed kilku dni.

Jerzy Kwieciński jest doktorem nauk technicznych. W latach 2005–2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, a w latach 2015–2018 sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Obejrzyj: Brytyjskie inwestycje w Polsce. "Uczymy się od Brytyjczyków etycznego pożyczania"

Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, na tej samej uczelni uzyskał w 1991 roku doktorat. Ukończył również studia MBA.

Pracował m.in w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce oraz w firmach doradczych, wykładał również na uczelniach wyższych.

Czytaj też: Składki ZUS. Rząd każe czekać na konkrety do soboty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2019

GośćKiedyś minister finansów był człowiekiem, który "trzymał kasę" w rządzie. W wielu przypadkach był nawet ważniejszy od premiera, bo to na … Czytaj całość

19-09-2019

losekTam jest stala i celowa rotacja. Każdy musi chapnąć wielka odprawę. Nie dziwi mnie to.

19-09-2019

grzegorzna niecały miesiąc przed wyborami ? odprawa się należy i premia sie należy ! dojna zmiana goli ciemny lud a tern wyje z zachwytu ! hahahahahahahahaaaa

Rozwiń komentarze (111)